Focus Hotels closes the year with industry awards - News - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Focus Hotels closes the year with industry awards
Data publikacji: 03.01.2018

Reprezentująca sektor hotelarski Grupy Kapitałowej IMMOBILE sieć Focus Hotels S.A., zamknęła 2017 rok z kolejnymi wyróżnieniami, przyznanymi przez czołowy magazyn branży - Hotelarz.

Hotelarz przez cały rok obserwuje, informuje, analizuje oraz ocenia najważniejsze wydarzenia polskiej branży hotelarskiej, aby na koniec roku, w swoim grudniowym wydaniu, podsumować je i przyznać nagrody 7 NAJ. Pismo, w siedmiu kategoriach, wyróżnia ludzi, hotele, marki, sieci i zjawiska, mające największy wpływ na polski rynek hotelarski w mijającym roku. W najnowszej edycji dwukrotnie wyróżniono sieć Focus Hotels S.A. - w kategoriach sieć roku oraz człowiek roku 2017.

Przyznanie wyróżnienia w kategorii 'sieć hotelowa' uzasadniono podpisaniem umów na uruchomienie hoteli w Warszawie, Poznaniu i Lublinie - łącznie z ponad 400 pokojami, czyli większą ilością niż zapewniły sobie w tym roku tacy liderzy rynku jak Marriott International czy Hilton Worldwide. Pod marką Focus Premium rozpoczął funkcjonowanie również zabytkowy hotel Pod Orłem w Bydgoszczy – ósmy w sieci, określany jako jej 'perła w koronie', a wiosną spodziewane jest kolejne otwarcie w Sopocie.Hotelarz o Focus Hotels S.A.: "Ta polska sieć opierająca się na dzierżawie była jednym z najdynamiczniej rozwijających się podmiotów hotelarskich w 2017 r. Sieć ma też ambicje międzynarodowe. W tym roku otwarto biuro w Bukareszcie, które będzie odpowiedzialne za rozwój sieci na terenie Rumunii, Węgier, Czech i Słowacji przez zakup i dzierżawę hoteli. Focus Hotels może okazać się pierwszą polską siecią hotelarską po Orbisie, która zaistnieje na rynku międzynarodowym."

W kategorii człowiek roku branży hotelarskiej wyróżnienie przyznano Łukaszowi Płoszyńskiemu, Wiceprezesowi Zarządu spółki. Łukasz Płoszyński w Focus Hotels odpowiada za strategię rozwoju sieci, sprzedaż, marketing, dystrybucję oraz współpracę z kluczowymi partnerami. Do jego głównych osiągnięć w roku 2017 należała koordynacja ekspansji zagranicznej sieci oraz liczne wystąpienia na konferencjach i panelach hotelarskich, gdzie chętnie zapraszany jest jako ekspert branży.[caption id="attachment_5708" align="aligncenter" width="607"]
Łukasz Płoszyński, źródło: E-Hotelarz[/caption]