Oficjalna uroczystość otwarcia hotelu Focus Premium Gdańsk - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Oficjalna uroczystość otwarcia hotelu Focus Premium Gdańsk
Data publikacji: 29.06.2016

Focus Hotel Premium Gdańsk to obiekt zarządzany przez należącą do Grupy Kapitałowej IMMOBILE sieć Focus Hotels. Hotel mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji PKP Gdańsk Wrzeszcz i jest częścią rozległej inwestycji realizowanej przez Przedsiębiorstwo Budowlane Górski. W jej ramach powstaje również nowoczesny obiekt handlowy - Galeria Metropolia.

Pomimo, że pierwsi goście pojawili się w hotelu już pierwszego czerwca, oficjalne otwarcie obiektu miało miejsce w piątek, 24 czerwca. Wstępem do tej imprezy, było uroczyste przecięcie wstęgi przez Członka Zarządu Focus Hotels S.A. Łukasza Płoszyńskiego oraz osoby związane z Gdańskiem: wiceprezydenta miasta Andrzeja Bojanowskiego, Hannę Zych Cisoń - członka zarządu Województwa Pomorskiego, Włodzimierza Koconia, wiceprezesa banku BGK oraz Bogdana Górskiego, Prezesa Zarządu spółki Górski Energia - inwestora kompleksu Stary Browar / Galeria Metropolia, obejmującego nowy hotel.- Jesteśmy zadowoleni, że całość prac związanych z budową oraz finalne przygotowania hotelu przebiegły zgodnie z planem. Wraz z początkiem czerwca obsłużyliśmy już naszych pierwszych Gości, którzy bardzo chwalili sobie pobyt w naszym obiekcie Premium. Dzięki dobrze wykonanej pracy Centralnego Biura Sprzedaży w czasie pre-openingu nie martwimy się o obłożenie w nadchodzących miesiącach – mówi Łukasz Płoszyński, Członek Zarządu sieci Focus Hotels.

4-gwiazdkowy hotel w standardzie Premium oferuje 116 przestronnie i nowocześnie wyposażone pokoje w trzech standardach na siedmiu kondygnacjach. Obiekt dysponuje także nowoczesną przestrzenią konferencyjną o powierzchni aż 720 m2 - największą tego typu w Gdańsku. Centrum konferencyjne wyposażone jest w nowoczesny sprzęt multimedialny Samsung, nagłośnienie firmy Bose oraz system mobilnych ścian, które umożliwiają różne aranżacje powierzchni.W ramach sieci Focus Hotels, spółka będzie intensywnie rozwijać dwie marki: Focus - brand dla hoteli ekonomicznych oraz Focus Premium, czyli hotele o standardzie 4-gwiazdkowym. W obu przypadkach firma stawiać będzie na rozwój w oparciu o model elastycznej dzierżawy.- To, co odróżnia Focus Hotels od większości sieci, to model biznesowy oparty o dzierżawę, który oferujemy inwestorom i właścicielom już działających hoteli. W tym modelu cała odpowiedzialność za wyniki obiektu spoczywa na nas. Inwestorzy mają zatem zapewniony swój zwrot z poniesionych inwestycji w stałym regularnymczynszu. To rozwiązanie, które w naszej ocenie jest znacznie korzystniejsze od franczyzy – tłumaczy Łukasz Płoszyński.

Równolegle do rozwoju w Polsce, sieć Focus Hotels planuje ekspansję w Niemczech oraz na Białorusi i Ukrainie. Wraz z początkiem września 2016 roku spółka uruchomi dział rozwoju na terenie Niemiec, natomiast pierwsze obiecujące spotkania w sprawie nowych obiektów, przedstawiciele firmy mają już za sobą. Focus Hotels rozważa również rozwój na Białorusi i Ukrainie, gdzie także trwają rozmowy w sprawie dzierżawy działających tam już hoteli.- W tej chwili interesują nas głównie miasta we wschodnich landach, na czele z Berlinem, od którego chcemy zacząć. Pod uwagę bierzemy także Lipsk, Drezno i Rostok. U naszych zachodnich sąsiadów model dzierżawy obiektów jest o wiele bardziej powszechny niż w Polsce i idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju międzynarodowej sieci – dodaje Łukasz Płoszyński, Członek Zarządu sieci Focus Hotels.