Profil na bankierze
W związku z nabyciem w pierwszym półroczu 2019 roku spółki ATREM S.A. został wyodrębniony nowy segment działalności – automatyka i elektroenergetyka.
Segment automatyki zajmuje się świadczeniem usług inżynieryjnych z zakresu automatyki przemysłowej, aparatury kontrolnopomiarowej, informatyki, telemetrii, teletechniki, regulacji, elektroniki, metrologii oraz świadczy usługi z zakresu instalacji, wentylacji i ogrzewania. Segment elektroenergetyki świadczy usługi z zakresu energetyki niskich, średnich i wysokich napięć dla klientów z branży branży budowlanej, przemysłowej oraz energetycznej, w tym odnawialnych źródeł energii. Atrem S.A. od 1999 roku oferuje kompleksowe usługi w zakresie szeroko rozumianego zaplecza inżynieryjnego dużych projektów infrastrukturalnych i budowlanych, a od 2008 roku jest notowany 
 
 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 
Atrem przy tworzeniu poszczególnych rozwiązań wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, dysponując wieloma certyfikatami i uprawnieniami branżowymi. Naszym atutem jest konsekwentnie stosowany model biznesowy, pozwalający na kompleksową obsługę całego łańcucha czynności: począwszy od projektu, poprzez wykonawstwo, na eksploatacji i serwisie wykonanych instalacji kończąc. Nasza oferta skierowana jest zarówno do generalnych wykonawców dużych projektów infrastrukturalnych, jak i bezpośrednio do inwestorów. 

Kim jesteśmy

Oferujemy usługi w zakresie szeroko rozumianego zaplecza inżynieryjnego w obszarach: elektroenergetyki, gazownictwa, paliw płynnych, systemów kogeneracyjnych, sieci wodno-kanalizacyjnych, teletechniki, klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania i ochrony środowiska. Prowadzimy także generalną realizację inwestycji (GRI). Opracowaliśmy szereg autorskich rozwiązań informatycznych służących m.in. do wspierania procesu logistyki, usprawnienia procesu obiegu dokumentów i ich archiwizacji, czy wizualizacji procesów technologicznych. Produkujemy też urządzenia wykorzystywane w systemach AKPiA i po-krewnych.
W ostatnim czasie obserwujemy swoisty boom na odnawialne źródła energii. Przemysł zwraca się ku OZE, a zapotrzebowanie na zieloną energię, zgodnie z szacunkami, zwiększy się w najbliższych dwóch dekadach o ponad połowę. Na swoim koncie inżynierowie Atremu mają realizacje m.in. farm wiatrowych, układów fotowoltaicznych, układów kogeneracyjnych z wykorzystaniem biogazu, a także układów trójgeneracyjnych.

Zarząd Atrem S.A.

Andrzej Goławski

Prezes Zarządu
Atrem S.A.

Andrzej Goławski

Prezes ZarząduAtrem S.A.
{node.properties.title

Przemysław Szmyt

Wiceprezes Zarządu
Atrem S.A.

Przemysław Szmyt

Wiceprezes ZarząduAtrem S.A.
{node.properties.title
Spółka cały czas realizuje i staje do przetargów na nowe projekty dla branży OZE. W ciągu naszej wieloletniej działalności braliśmy udział w szeregu realizacji związanych z budową farm wiatrowych w zakresie robót elektroenergetycznych m.in. budowa linii energetycznych oraz Głównych Punktów Odbioru (GPO). Wykorzystując nasze bogate doświadczenie nabyte podczas prowadzenia różnorodnych projektów energetycznych jesteśmy w stanie zapewnić usługę kompleksową na najwyższym poziomie technicznym, zgodną ze standardami obowiązującymi w poszczególnych zakładach energetycznych. Nasze know-how w zakresie elektroenergetyki, automatyki oraz instalacji wentylacyjnych i grzewczych, w połączeniu z bogatym doświadczeniem w branży paliw gazowych i płynnych (strefy zagrożenia wybuchem) sprawiają, że posiadamy szerokie kompetencje w zakresie kompleksowej realizacji projektów związanych z kogeneracją i trigeneracją. Wśród projektów zrealizowanych przez Grupę znajdują się m.in. kontrakty dla Energa – Operator oraz Enea Operator, Poczty Polskiej oraz zlecenia dla spółek Grupy Kapitałowej PGNiG czy GAZ-SYSTEM i innych dużych przedsiębiorstw. Grupa Atrem aktywnie poszukuje zleceń na rynkach zagranicznych, wśród nich znajdują się realizacje dla terminalu na lotnisku Dalaman w Turcji czy lotniska w Krasnojarsku. Spółka realizuje zlecenia zarówno jako generalny wykonawca inwestycji, jak również podwykonawca największych grup budowlanych w Polsce.

Mapa inwestycji

GPZ Wronki

Przebudowa stacji 110/15 kV Wronki w celu umożliwienia rozwoju energetyki odnawialnej

Poznaj spółkę
Skwierzyna II

Projekt i budowa stacji elektroenergetycznej 11/15kV Skwierzyna II

Poznaj spółkę
Muzeum Enigmy

Zaprojektowanie i wykonanie zadania pn. Muzeum Enigmy- Miasto Poznań

Poznaj spółkę
"Praca na linii kolejowej E59 na odcinku Poznań Główny- Szczecin Dąbie linia kolejowa E59 od kilometra 18+650 do km 52+250 - razem 33,6 km" "

Poznaj spółkę
Modernizacja linii kolejowej

Praca na linii kolejowej E59 na odcinku Poznań Główny- Szczecin Dąbie linia kolejowa E59 od kilometra 18+650 do km 52+250 - razem 33,6km

Poznaj spółkę
Atrem S.A.

Oddział Ostrów Wielkopolski

Poznaj spółkę
Farma Wiatrowa Gaworzyce

Wykonanie robót budowlanych przy budowie Farmy Wiatrowej Gaworzyce

Poznaj spółkę
Atrem S. A.

biurowiec IMMOBILE K3 - siedziba spółki

Poznaj spółkę
Międzyrzecz

Przebudowa stacji 110/15 kV Międzyrzecz

Poznaj spółkę
Stacja Łowęcice

Budowa stacji pomiarowo regulującej Łowęcice

Poznaj spółkę
Fabryka Mercedes-Daimler

Budowa infrastruktury DAIMLER, wykonanie sieci energetycznych, teletechnicznych wraz z systemem kontroli obwodowej CCTV

Poznaj spółkę
Wodociągi Lublin

Centralny system sterowania procesem produkcji wody stacji wodociagowych MPWiK Lublin- projekt wraz z pracami budowlanymi

Poznaj spółkę
Częstochowa

Przebudowa systemu zasilania na Węźle Częstochowa-branża elektryczna i AKP

Poznaj spółkę
Węzeł Szczyglice DN250

zaprojektowanie i wykonanie układu pomiarowego w węźle Szczyglice DN250 dla przepływu 60 tys. Nm3/h wraz z układem regulacyjnym oraz połączeniowym

Poznaj spółkę
Odolanów

Rozbudowa Tłoczni Gazu Odolanów

Poznaj spółkę
Wołdowo

Budowa stacji regulacyjnej wysokiego ciśnienia w zakresie braży budowlanej AKPiE i Technologicznej

Poznaj spółkę
Gazociąg Polska-Litwa ( Grauże Stare)

Budowa ZZU Grauże Stare i ZZU Sankury w zakresie branży AHPiT, Elektryki w tym przyłącza elektryczne

Poznaj spółkę
Zabudowa chromatografów i higrometrów

"Zabudowa chromatografów i higrometrów na kopalniach OK. Łańcut, OK. Przemyśl, OK. Tarnów, OK. Ustrzyki" oraz "Zabudowa analizatorów jakości gazu w punktach pomiarowo - rozliczeniowych gazu z KSG"

Poznaj spółkę
Wodociągi Warszawa- modernizacja ujęć

Modernizacja ujęć infiltracyjnych PU-3 i PU-4, Czerniakowska

Poznaj spółkę
Górka Duchowna

Budowa rozdzielni sieciowej 110kV Górka Duchowna

Poznaj spółkę
Przebudowa Dworca Kąty Wrocławskie

Przebudowa Dworca Kąty Wrocławskie

Poznaj spółkę
Węzeł Kościan

kompleksowe wykonanie robót budowlano-montażowych branzy AKPiA wraz z wykonaniem systemu sterowania i wizualizacji

Poznaj spółkę
Przebudowa Dworca Wałbrzych

Przebudowa Dworca Wałbrzych

Poznaj spółkę
Atrem S.A.

Oddział Poznań / Pixel 5, 2 piętro

Poznaj spółkę
Paszportyzacja

Wykonanie modyfikacji istniejących funkcjonalności systemu Paszportyzacji

Poznaj spółkę

Skontaktuj się z nami

Sekretariat

Sekretariat

Grupa Kapitałowa IMMOBILE
sekretariat@immobile.com.pl
+48 52 561 23 30
Remigiusz Jaskot

Remigiusz Jaskot

Relacje inwestorskie
r.jaskot@immobile.com.pl
Agnieszka Kuca

Agnieszka Kuca

Szef Działu Marketingu i PR
a.kuca@immobile.com.pl
Umów się na spotkanie