Rekomercjalizacja Centrum Handlowego FAKTORIA - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Rekomercjalizacja Centrum Handlowego FAKTORIA
Data publikacji: 13.01.2017

Centrum Handlowe Faktoria jest retail parkiem, zlokalizowanym w Bydgoszczy u zbiegu ulic Gdańskiej i Kamiennej – w bardzo atrakcyjnej lokalizacji – jednocześnie blisko ścisłego centrum Bydgoszczy oraz głównej drogi wyjazdowej na Gdańsk.

CH Faktoria znalazło się w zasobach Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. w roku 2000. W 2012 r. zaś, przeszło gruntowny remont, dzięki czemu zyskało nowych najemców. Dostępna powierzchnia najmu to 5.200 m²; do użytku klientów jest również 121 miejsc parkingowych. Obecnie właścicielem nieruchomości jest Cezaro Sp. z o.o., spółka zależna GK IMMOBILE, a w zakresie komercjalizacji i bieżącej działalności zarządza nią CDI Zarządzanie Nieruchomościami Sp. z o.o.Aktualnie dokonano rekomercjalizacji obiektu, efektem czego jest przedłużenie umów z kilkoma znaczącymi najemcami oraz zyskanie nowych, w tym nie tylko na najem powierzchni handlowych, ale również biurowych.- Umowa z Rossmann SDP Sp. z o.o. została przedłużona na kolejne trzy lata (do grudnia 2019 r.) – co podkreśla zadowolenie popularnej sieci drogeryjnej Rossmann, naszego wieloletniego partnera, z potencjału tego parku handlowego i obrotów generowanych przez klientów.- Umowa z Pocztą Polską - podpisano nową umowę najmu na kolejny rok (do końca 2017 r.).- Zawarto umowę z nowym operatorem sieci Sklep Biegacza, firmą Dansport Sp. z o.o. Umowa obowiązuje do października 2018 r.- Rozszerzono umowę z Easypack Sp. z o.o., operatorem sieci InPost, na ustawienie kolejnego paczkomatu.Dwoje największych operatorów, czyli sieć spożywcza Biedronka oraz sklep Jysk, kontynuują działalność na mocy zawartych wcześniej umów. Na terenie retail parku działa również pierwszy sklep sieci EKOzakupy.pl, należącej do spółki Attila. Podmioty te są również częścią Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A.

Ponadto zakończono remont I piętra budynku biurowego, dzięki czemu udało się efektywniej wykorzystać przystosować powierzchnię najmu oraz wynająć powierzchnie biurowe. Pomieszczenia na I piętrze zostały wynajęte przez firmę Impel Cash Solutions Sp. z o.o., która dotychczas zajmowała parter, postanowiła jednak rozszerzyć zajmowaną powierzchnię. Do grona najemców dołączyła również firma księgowa. Ponadto trwa remont i jednoczesna finalizacja rozmów dotyczących umowy najmu na niewielki lokal gastronomiczny o powierzchni 25m2.

W I kwartale 2018 r. planowany jest remont II piętra, co podniesie atrakcyjność oferowanej powierzchni najmu, a także umożliwi uzyskanie wyższych stawek czynszowych.Na dzień dzisiejszy, niewynajęta powierzchnia, tj. 90 m2, stanowi jedynie ca. 2 % powierzchni najmu GLA w CH Faktoria, co jest bardzo satysfakcjonującym wynikiem, porównując do konkurencyjnych obiektów handlowych o zbliżonej wielkości.