Rozmowa z Mikołajem Jerzym, Specjalistą ds. Rynku Kapitałowego Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Rozmowa z Mikołajem Jerzym, Specjalistą ds. Rynku Kapitałowego Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A.
Data publikacji: 29.08.2014

Ostatni rok to wyraźny wzrost wartości akcji GKI, z czego to wynika?

Według Zarządu i RN Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A., wartość naszych akcji jest niedowartościowana. Podzielam ten pogląd. Obecna kapitalizacja na poziomie 150 mln nie odzwierciedla wartości naszego majątku, umiejętności korzystania z niego i generowania dochodu dla akcjonariuszy.

Od kilku miesięcy kurs akcji znajduje się w silnym trendzie wzrostowym. Moim zdaniem przyczyn wzrostu należy upatrywać w dwóch kwestiach.

Po pierwsze inwestorzy doceniają zmianę struktury Grupy. Bezpieczna struktura holdingowa pozwala nam dynamicznie rozwijać spółki operacyjne, oraz budować wartość nieruchomości. Zamierzamy wprowadzać najszybciej rozwijające się podmioty na giełdę. Pierwszą spółką, która zadebiutuje jeszcze w tym roku jest Focus Hotels – największa Polska sieć hoteli biznesowych.

Po drugie, od początku roku obserwujemy duże zainteresowanie akcjami naszej spółki ze strony pracowników i osób pośrednio związanych ze spółką (kibiców, klientów, kontrahentów). Potwierdzeniem tego zainteresowania było kwietniowe WZA, na którym pojawiło się ponad 20 akcjonariuszy. W celu pozyskania nowych akcjonariuszy podjęliśmy szereg czynności zmierzających do zwiększenia rozpoznawalności GK Immobile S.A. na GPW. Przykładem tych działań może być współpraca ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych, aktywny profil facebookowy, blog, oraz wiele innych działań PRowych.

Czy spodziewacie się dalszego wzrostu kursu akcji GK Immobile S.A.?

Jak najbardziej, kontynuowany przez nas skup akcji własnych jest na to najlepszym dowodem. Wszystko wskazuje na to, że prowadzone przez nas obecnie projekty przemysłowe, oraz deweloperskie okażą się bardzo rentowne. Spółka hotelarska rozwija się bardzo dynamicznie i niedługo zadebiutuje na Newconnect. Spodziewamy się dobrych wyników za rok 2014 i jeszcze lepszych w roku 2015.

Dobre wyniki w połączeniu ze wzrostem rozpoznawalności spółki powinny pozytywnie wpłynąć na kurs akcji.

Jak w najbliższym czasie zamierzacie pozyskać nowych inwestorów?

Już 5tego września zorganizujemy czat inwestorski, podczas którego dyskutować będziemy z potencjalnymi inwestorami. Mamy nadzieję, że czat ułatwi im podjęcie decyzji inwestycyjnej.

Każdy kto chce detalicznie poznać wszystkie bieżące projekty GK Immobile S.A. powinien uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Aby to zrobić należy najpóźniej we wtorek (09.09.2014) kupić akcje GK Immobile S.A., a następnie najpóźniej w piątek (12.09.2014) wystąpić do banku o wystawienie imiennego zaświadczenia o możliwości uczestniczenia w WZA. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem zapraszam do osobistego kontaktu (m.jerzy@immobile.com.pl 669978506).

Czy obecni Akcjonariusze mają z Wami dobry kontakt?

Zdecydowanie. Staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom inwestorów odpowiadając na każde pytanie. Świetną okazją poznania naszych akcjonariuszy są Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy. Podczas nich inwestorzy mają wyjątkową możliwość porozmawiania z zarządami wszystkich spółek z GKI, zadawania pytań i poznania planów. Ponadto coraz intensywniej współpracujemy ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych. Uczestniczyliśmy w czerwcowej Konferencji Wallstreet w Karpaczu, planujemy udział w kolejnych inicjatywach organizowanych przez SII.

Jak można zostać Waszym akcjonariuszem?

Proces zakładania rachunku maklerskiego jest bardzo prosty. W niektórych bankach można otworzyć rachunek bez wychodzenia z domu (wypełniając formularz online), w innych cały proces zamkniemy kilkunastu minutową wizytą w oddziale banku. Klikając na poniższy link można zapoznać się z rankingiem najlepszych rachunków maklerskich: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-rachunkow-maklerskich-1-kwartal-2014-3063196.html. Jak już posiadamy rachunek możemy swobodnie handlować akcjami GK Immobile S.A. od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00.

Chciałbym zaoferować pomoc każdemu kto będzie miał jakiekolwiek trudności z założeniem rachunku maklerskiego bądź dokonywaniem transakcji. Proszę pisać na adres: m.jerzy@immobile.com.pl lub dzwonić na nr 669978506.