Startują urodziny MAKRUM - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Startują urodziny MAKRUM
Data publikacji: 19.06.2013

Już w najbliższą sobotę odbędzie się Turniej o Puchar MAKRUM – impreza inaugurująca tegoroczne obchody urodzin bydgoskiej spółki. W turnieju zmierzą się drużyny złożone z pracowników największych bydgoskich firm – na boisko wybiegną reprezentacje MAKRUM, PESY, Sowy, Jabil, Time Work oraz drużyna złożona z bydgoskich dziennikarzy. Oprócz rozgrywek pucharowych odbędzie się także mecz pokazowy na płycie głównej stadionu bydgoskiego Zawiszy. Do kibicowania zapraszamy wszystkich mieszkańców Bydgoszczy.- Zależy nam na wspólnym świętowaniu razem innymi przedstawicielami biznesu działającego w Bydgoszczy – podkreśla Rafał Jerzy, prezes Grupy MAKRUM. – Takie firmy jak MAKRUM, PESA czy Sowa to nie tylko poważni pracodawcy, ale także marki budujące dobry wizerunek naszego miasta w kraju i na świecie. To dzięki połączeniu energii mieszkańców i przedsiębiorców możliwy jest rozwój Bydgoszczy – dodaje.Kolejna impreza urodzinowa odbędzie się już za tydzień. MAKRUM razem ze stowarzyszeniem Masa Krytyczna organizuje specjalny, urodzinowy przejazd rowerzystów oraz rolkarzy ulicami Bydgoszczy. Obchody potrwają do końca roku, a w ich skład wejdą także imprezy kulturalne organizowane razem z lokalnymi środowiskami twórczymi, wydarzenia naukowe oraz kolejna edycja konkursu Rumaki MAKRUM, który ma na celu promocję młodych i wybitnie zdolnych mieszkańców naszego regionu.- W naszych urodzinach nie chodzi tylko o świętowanie 145 urodzin, ale także o aktywizację i współpracę z wieloma bydgoskimi środowiskami – mówi Adam Borys, koordynator ds. marketingu i PR w Grupie MAKRUM. – Wierzymy, że wiele tych inicjatyw spotka się z dużym zainteresowaniem i będą kontynuowane w przyszłych latach. Jako firma odpowiedzialna społecznie chcemy wspierać rozwój naszego miasta na wiele sposobów, pomóc skanalizować energię tkwiącą wśród bydgoszczan. A tej energii na pewno nie brakuje – zaznacza.W tym roku MAKRUM świętuje swoje 145 urodziny. Firma założona została w 1868 roku przez Hermana Löhnerta. Przez wszystkie te lata MAKRUM zmieniało zarówno swoją lokalizację (na początku fabryka mieściła się w okolicach ul. Dworcowej) oraz profil działalności. Zaczynając od remontów maszyn rolniczych, przez produkcję własnych urządzeń krusząco-mielących a na realizacji projektów z branży marine i offshore kończąc MAKRUM zawsze było trwałym i rozpoznawalnym elementym bydgoskiej historii. W fabryce pracowały całe pokolenia bydgoszczan, co zresztą zdarza się do dziś.Dziś MAKRUM S.A. stoi na czele Grupy Kapitałowej MAKRUM, która skupia spółki z takich sektorów jak przemysł ciężki, stoczniowy, nieruchomości, hotelarstwo czy budowlanka. Spółka od 2007 roku notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
Tagi:
Other