Cesky Port otwarty - nowa restauracja w portfolio Grupy! - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Cesky Port otwarty - nowa restauracja w portfolio Grupy!
Data publikacji: 07.06.2023

W sobotę odbyło się otwarcie nowej restauracji w Bydgoszczy. Cesky Port zaprosił w kulinarną podróż po mapie Czech: tak, aby poczuć również niepowtarzalny klimat tego kraju. Ten niezwykły projekt to kolejna pozycja w gastronomicznym portfolio Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A.
Wnętrze najnowszej restauracji na bydgoskiej mapie gastronomicznej przywodzić ma na myśl klasyczną czeską gospodę, choć w bardziej awangardowym wydaniu.

- Z natury powstaje to, co dobre: pyszne jedzenie, wyjątkowe piwo i świetnie dobrane wino. We wnętrzach chcemy do tego nawiązać, między innymi zielenią czy drewnem – mówi Jakub Nowacki, kierownik restauracji. - Nasza karta wzorowana jest na klasycznych daniach kuchni czeskiej, choć trzeba przyznać, że dodaliśmy dużo nowatorskich pomysłów. Postaramy się, aby każda wizyta w naszych progach była przyjacielska, pełna aromatycznych dań i pysznego piwa. Chcemy dzielić się naszą pasją do gastronomii, ponieważ wiemy, że spotkania, te duże i te mniejsze, wychodzą najlepiej przy zastawionym stole – dodaje.

Menu tego miejsca opiera się o szeroką kartę dań, piw i alkoholi ciężkich - zwłaszcza charakterystycznych dla Czech - takich jak Becherovka, Absynth, Jelinek czy wina z rejonu Moraw. Nie zabraknie - jak to w "gospodzie" - nalewek czy przepalanek. Zespół został także przeszkolony ze sztuki wyszynku piwa, aby oddać to, co w Czechach najbardziej charakterystyczne - dobrze nalane piwo. 

- Zależy nam, aby każdy, kto nas odwiedza, nie tylko dobrze zjadł, ale również poczuł klimat czeskich restauracji: gościnność, humor, otwartość. U nas każdy ma czuć się jak u siebie – mówi Jakub Nowacki.

Weekend otwarcia w Ceskym Porcie pozytywnie zaskoczył - ciężko było o wolny stolik, gdyż zaproponowana oferta przyciągnęła do nowego konceptu wielu gości, być może trafnie odpowiadając na często artykułowane przez bydgoszczan zapotrzebowanie na nowe miejsca serwujące kuchnie świata.
Grupa Kapitałowa IMMOBILE kilka miesięcy temu zapowiedziała zamiar rozszerzenia swojego portfolio w branży HoReCa, informując o poszukiwaniu interesujących restauracji do przejęcia w kilkunastu miastach w Polsce. Ten notowany na GPW konglomerat spółek z kilku branż, swoje doświadczenie w gastronomii zdobył prowadząc 15 hoteli z restauracjami, za pomocą spółki zależnej Focus Hotels.
 Naturalne jest powiązanie branży hotelarskiej z gastronomią. Nie posiadamy hotelu bez towarzyszącej mu restauracji, baru lub kawiarni. W związku z tym idziemy dalej, chcąc rozwijać nie tylko swoje restauracje hotelowe, często dostępne także dla klienta z zewnątrz, ale także niezależne, nowe koncepty miejskie – mówi Łukasz Płoszyński, wiceprezes zarządu Focus Hotels S.A.
 
Cesky Port to szósta niezależna restauracja prowadzona przez Focus Hotels i GK IMMOBILE, obok La Rosy i Gdańskiej 14 w Bydgoszczy; warszawskich Moffo i Niewinnych Czarodziejów 44,  a także Domu Królów w Elblągu. Cesky Port mieści się przy ul. Stary Port 13 w Bydgoszczy i zaprasza gości w godzinach:
- poniedziałek - czwartek w godzinach 12:00-22:00;
- piątek - sobota w godzinach 12:00-23:00;- niedziela w godzinach 12:00-22:00. Rezerwacje można składać pod numerem telefonu: 798 522 800.