Największe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy - relacja z wydarzenia, podjęte uchwały - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Największe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy - relacja z wydarzenia, podjęte uchwały
Data publikacji: 06.06.2023

W piątek, 2 czerwca, odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Grupy Kapitałowej IMMOBILE. Tradycyjnej, formalnej części wydarzenia, towarzyszyła sesja Q&A z zarządem, targi spółek oraz stoiska marek z portfolio Grupy.
W tym roku padł kolejny rekord frekwencji podczas WZA Grupy Kapitałowej IMMOBILE. Zarejestrowało się bowiem aż 110 akcjonariuszy! To rekord nie tylko dla spółki, ale także ilość rzadko spotykana podczas spotkań akcjonariuszy spółek polskiej GPW. Tegoroczne wydarzenie odbyło się także w odświeżonej odsłonie - po raz pierwszy od kilku lat opuściło mury Hotelu Pod Orłem, aby zagościć w przestrzeni konferencyjnej restauracji LaRosa, która dołączyła do portfolio Grupy w zeszłym roku.

Akcjonariusze głosowali, podejmując kluczowe dla spółki decyzje, m.in. o wypłacie w tym roku dywidendy w wysokości 0,05 zł na jedną akcję. Zobacz wszystkie uchwały podjęte podczas ZWZA. Po części formalnej, odbyła się sesja pytań i odpowiedzi z zarządem Grupy Kapitałowej IMMOBILE, który odpowiadał na pytania zgromadzonych. Następnie pytania przeniosły się do foyer, gdzie członkowie zarządu spółek należących do Grupy, odpowiadali już na bardziej szczegółowe pytania dotyczące ich działalności czy rynków na których funkcjonują.
W tym czasie goście WZA mieli do dyspozycji również stoiska najszybciej ostatnio rozrastającego się segmentu działalności bydgoskiego konglomeratu - segmentu modowego. Na stoiskach można było porozmawiać z osobami je reprezentującymi oraz bezpośrednio zakupić sukienki Laurella, ubrania Quiosque, zegarki Błonie,  biżuterię Marasimsim czy buty Akardo oraz Haka. Dostępna była także specjalna, limitowana koszulka walnego zgromadzenia 2023 i produkty reprezentujące sektor przemysłowy, takie jak wózki widłowe Promstahl i okna przesuwne marki QDS24 - spółki będącej przedmiotem jednej z ostatnich akwizycji tego segmentu. 

Wydarzenie zwieńczyła wspólna kolacja, będąca przedłużeniem networkingu akcjonariuszy, zarządów i reszty zgromadzonych gości. Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie, zapraszając już teraz na kolejne walne zgromadzenia Grupy Kapitałowej IMMOBILE.