Dlaczego jedna z największych bydgoskich firm postanowiła zrezygnować z drukowania wizytówek? - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Dlaczego jedna z największych bydgoskich firm postanowiła zrezygnować z drukowania wizytówek?
Data publikacji: 11.12.2020

- Staramy się wprowadzać coraz więcej innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań – mówi wiceprezes zarządu Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. Sławomir Winiecki. – W ramach naszej Grupy działa Fundacja Immo, która sadzi w Bydgoszczy drzewa. Ograniczenie druku wydaje nam się naturalną konsekwencją świadomego prowadzenia biznesu – dodaje.

Po pierwsze: ekologiaOszczędności wynikające z drukowania wizytówek to przede wszystkim oszczędność w wycince drzew. – Uratowanie nawet jednego sprawia, że choć trochę mogliśmy przyczynić się do zachowania równowagi w przyrodzie – mówi Sławomir Winiecki.Wizytówki w wersji papierowej zostały zastąpione formą elektroniczną.- Każdy pracownik ma swój własny kod QR, w którym zapisane są te dane, zwykle znajdujące się na wizytówce. Informacje można przekazać nie tylko jako QR, ale po prostu w formie smsa czy e-maila – mówi solution architekt Łukasz Jurys, który wdraża w GK Immobile ten projekt.Po drugie: innowacjeElektroniczna wizytówka w zaledwie kilka sekund pozwala przekazać drugiej osobie nasze dane teleadresowe. Co więcej, od razu trafiają one do książki kontaktów w telefonie. Z wizytówkami często dzieje się zupełnie inaczej. Wiele osób zamiast w wizytownikach gromadzi je na dnie szuflady i już nigdy do nich nie wraca.Baza wizytówek pracowników wszystkich spółek wchodzących w skład GK Immobile zawiera też zbiór folderów, które dotąd również przekazywano klientom w formie drukowanej.- Technologia oferuje obecnie tak wiele nowoczesnych rozwiązań, że przeglądanie katalogu w wersji elektronicznej staje się po prostu wygodniejsze. Nie musimy również nosić pliku folderów, wystarczy że mamy przy sobie telefon – mówi Łukasz Jurys.

Po trzecie: bezpieczeństwoZmiany, które wprowadzono w GK Immobile zbiegły się z sytuacją epidemiologiczną na świecie.- Konieczność ograniczenia międzyludzkich kontaktów, przeniesienie wielu działań w sferę online utwierdziło nas tylko w przekonaniu, że obraliśmy dobry kierunek – mówi Sławomir Winiecki. - Mamy nadzieję, ze nasze rozwiązania zdecydują się również wdrożyć inne firmy. Bardzo byśmy chcieli, aby w tym przypadku ktoś realizował nasze pomysły. Nie mamy nic przeciwko.W ramach GK Immobile działają: Grupa Przemysłowa PJP Makrum, Projprzem Budownictwo, Focus Hotels, Atrem oraz CDI Konsultanci Budowlani.