Focus Hotels S.A. otworzy swoją największą restaurację w Gdańsku - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Focus Hotels S.A. otworzy swoją największą restaurację w Gdańsku
Data publikacji: 02.02.2024

Polska sieć Focus Hotels S.A., będąca częścią Grupy Kapitałowej Immobile, ogłosiła zawarcie umowy najmu na kolejną restaurację w Gdańsku. To już druga restauracja, po Piwnej 47, należąca do sieci Focus Hotels w tym mieście. Otwarcie lokalu planowane jest na czerwiec tego roku.  Nowa restauracja jest zlokalizowana w centrum Gdańska, przy ulicy Targ Sienny 5, w niezależnym budynku kompleksu Forum Gdańsk. Przestrzeń gastronomiczna zajmuje 3 poziomy budynku oraz rozległy ogródek, zajmujący powierzchnię 230 m kw. i będzie w stanie ugościć ponad 250 osób. W nowo przejętym obiekcie, liczącym 1245 m kw goście będą mieli również możliwość pobytu w jednym z 14 apartamentów znajdujących się na wyższych piętrach.
 

Zarówno kuchnia jak i wnętrze restauracji nawiąże do klimatów karaibskich oraz południowych stanów USA. Dekoracje, oświetlenie, jak i meble będą wyróżniać się różnorodnością i intensywnością barw. Wygląd całości obiektu będzie przywodził na myśl gwarne i tętniące pozytywną energią ulice miast Ameryki Środkowej.
 Właścicielem budynku jest NEPI Rockcastle, właściciel i operator centrów handlowych na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Umowa najmu obiektu została zawarta na okres 10 lat. Dla Focus Hotels S.A. to kolejny krok w rozwijaniu gastronomicznego portfolio.  - Szukaliśmy nowych pomysłów na dalszy rozwój spółki. W pandemii, główne z powodów związanych z ograniczonym dostępem do finansowania, rozwój nowych obiektów hotelowych właściwie się zatrzymał. A na rynku pojawiły się restauracje, które mogliśmy przejąć – mówi Łukasz Płoszyński, wiceprezes zarządu Focus Hotels S.A. W programie IMMOraport, na kanale Grupy Kapitałowej Immobile na YouTube zdradził szczegóły gdańskiego konceptu oraz opowiedział o obiekcie we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska spółka otworzy 16. hotel sieci Focus.