Nowa elewacja budynku przy ulicy Bernardyńskiej w Bydgoszczy - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Nowa elewacja budynku przy ulicy Bernardyńskiej w Bydgoszczy
Data publikacji: 24.02.2020

Widać już pierwsze efekty przebudowy byłego biurowca Projprzem na nowy hotel sieci Focus. Zza rusztowania można dostrzec, że budynek przy ulicy Bernardyńskiej zyskał pierwsze szklane fragmenty elewacji. Prace postępują równocześnie wewnątrz budynku.

Hotel w standardzie trzech gwiazdek mieścił się będzie w zrewitalizowanym budynku przy ul. Bernardyńskiej 13, który dotychczas pełnił rolę 8-piętrowego (10-kondygnacyjnego) biurowca. Charakterystyczny błękitny biurowiec Projprzem przez 55 lat istnienia wrósł w panoramę Bydgoszczy i świadomość jej mieszkańców. Budynek wzniesiono według projektu Witolda Jańczaka w 1964 roku. Od powstania mieściła się w nim siedziba firmy Projprzem Makrum. W połowie grudnia 2018 r. spółka ta poinformowała o sprzedaży nieruchomości do spółki zależnej Grupy Kapitałowej IMMOBILE – Hotel 1 Sp. z o.o. Pracownicy jednej ze spółek Grupy, Projprzem Budownictwo – przenieśli się do nowej siedziby całej Grupy Kapitałowej, zlokalizowanej w nowym biurowcu IMMOBILE K3 przy Placu Kościeleckich.

Inżynierem kontraktu w tej inwestycji jest lider segmentu deweloperskiego Grupy – CDI Konsultanci Budowlani. Autorem projektu przebudowy jest Piotr Bartkowiak ze studia Architektonika z Bydgoszczy.