Nowy podmiot w Grupie Przemysłowej - QDS24 dołącza do PJP Makrum S.A. - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Nowy podmiot w Grupie Przemysłowej - QDS24 dołącza do PJP Makrum S.A.
Data publikacji: 05.04.2023

QDS24 to spółka specjalizująca się w produkcji drzwi podnoszono-przesuwnych HS z profili PCW i aluminiowych. Pod koniec pierwszego kwartału bieżącego roku, właścicielem tego podmiotu została PJP Makrum S.A., giełdowy konglomerat spółek z branży przemysłowej.
QDS Sp. z o.o. stała się częścią notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1999 roku, Grupy Przemysłowej PJP Makrum S.A. - dynamicznie rozwijającej się na międzynarodowym rynku spółki, działającej w różnych segmentach przemysłu. Jej wyróżniającą cechą jest wykorzystywanie zachodzących między nimi synergii, dla pełniejszego i bardziej efektywnego zaspokajania potrzeb rynku.QDS24 to spółka z siedzibą w Solcu Kujawskim, niedaleko Bydgoszczy, która jest siedzibą spółek Grupy PJP Makrum. Nowo nabyty przez Grupę podmiot dysponuje nowoczesną halą produkcyjną oraz świetnie wyposażonym parkiem maszynowym. Model biznesowy QDS24 opiera się na outsourcingowej produkcji drzwi podnoszono-przesuwnych, wykonywanej na zlecenie innych przedsiębiorstw wytwarzających stolarkę otworową.
 
Przy decyzji o dołączeniu QDS24 do naszej Grupy, jak zawsze przy tego typu transakcjach, badaliśmy synergie jakie zachodzić mogą między nowym podmiotem, a działalnością prowadzoną przez inne spółki Grupy. Widzimy tu potencjał związany szczególnie z segmentem systemów przeładunkowych – powiedział Piotr Szczeblewski, prezes zarządu PJP Makrum S.A.
 
Przed QDS24 restrukturyzacja. – Proces ten pod okiem PJP Makrum, z całą pewnością będzie łatwiejszy. Dla klientów i kontrahentów QDS24 doświadczenie i wsparcie płynące ze spółki-matki to gwarant stabilności współpracy, finansowania, a także przejrzystości, którą zachowujemy jako spółka notowana na GPW – dodaje prezes. Oprócz synergii łączących poszczególne działalności realizowane w PJP Makrum w segmentach produkcji przemysłowej (systemy przeładunkowe, wyposażenie magazynów, parkingi automatyczne, maszyny krusząco-mielące) oraz budownictwa przemysłowego, jej spółki zależne korzystają z wspólnej organizacji usług wspólnych, m.in. administracji, controllingu czy kadr, a także z preferencyjnych warunków wspólnego zakupu np. surowców i mediów.