Postępy prac przy nowym hotelu w Bydgoszczy - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Postępy prac przy nowym hotelu w Bydgoszczy
Data publikacji: 30.04.2020

Ostatnio mieliśmy okazję prezentować wizualizację wnętrz, nowego hotelu sieci Focus przy ulicy Bernardyńskiej w Bydgoszczy. Dziś prezentujemy postępy prac związane z zewnętrzną stroną bryły starego biurowca Projprzem Makrum.

Hotel w standardzie trzech gwiazdek mieścił się będzie w zrewitalizowanym budynku przy ul. Bernardyńskiej 13, który dotychczas pełnił rolę 8-piętrowego (10-kondygnacyjnego) biurowca. Charakterystyczny błękitny biurowiec Projprzem przez 55 lat istnienia wrósł w panoramę Bydgoszczy i świadomość jej mieszkańców. Budynek wzniesiono według projektu Witolda Jańczaka w 1964 roku. Od powstania mieściła się w nim siedziba firmy Projprzem Makrum. W połowie grudnia 2018 r. spółka ta poinformowała o sprzedaży nieruchomości do spółki zależnej Grupy Kapitałowej IMMOBILE – Hotel 1 Sp. z o.o. W ostatnich tygodniach jego ostatni lokatorzy – pracownicy jednej ze spółek Grupy, Projprzem Budownictwo – przenieśli się do nowej siedziby całej Grupy Kapitałowej, zlokalizowanej w nowym biurowcu IMMOBILE K3 przy Placu Kościeleckich.

Inżynierem kontraktu w tej inwestycji jest lider segmentu deweloperskiego Grupy – CDI Konsultanci Budowlani. Autorem projektu przebudowy jest Piotr Bartkowiak ze studia Architektonika z Bydgoszczy.