Ruszyła budowa trzeciego etapu Platanowego Parku - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Ruszyła budowa trzeciego etapu Platanowego Parku
Data publikacji: 23.04.2020

Podczas gdy dobiega końca wykańczanie II etapu Platanowego Parku, rozpoczęła się budowa III etapu inwestycji. W jej ramach powstanie kolejne 256 mieszkań, 281 indywidualnych garaży oraz 39 zewnętrznych miejsc postojowych. Termin realizacji planowany jest na 1Q2023.

Na III etap Platanowego Parku składać się będą trzy kaskadowe budynki, od 8 do 16 kondygnacji. W ofercie dostępne będzie 256 mieszkań o powierzchni użytkowej od 25,3 do 126,1 metrów kwadratowych. Dodatkowo etap ten zakłada 8 lokali usługowych o łącznych powierzchniach 669,6 metrów kwadratowych.

Multifunkcyjny kompleks Platanowy Park jest największą inwestycją deweloperską w Bydgoszczy. Na około 10 hektarach powstanie kilkanaście budynków mieszkalnych, biurowych, a także usługowych. Prace rozpoczęto w 2014 roku od budowy dwóch budynków wielorodzinnych. Do tej pory zbudowano już sześć budynków z 487 mieszkaniami i 30 lokalami użytkowymi. Pod budynkami wykonawcy inwestycji budują podziemne garaże, tak aby maksymalnie wyeliminować ruch samochodów wewnątrz osiedla.

Inwestorem jest bydgoska spółka deweloperska CDI Konsultanci Budowlani należąca do Grupy Kapitałowej Immobile. Własnością Grupy jest również fabryka Makrum stojąca przez ponad 100 lat w miejscu inwestycji. Obecnie trwa ostatni etap rozbiórki starej fabryki.