Projprzem Budownictwo buduje szkołę w Rudzie Bugaj - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Projprzem Budownictwo buduje szkołę w Rudzie Bugaj
Data publikacji: 26.04.2023

Rozbudowa szkoły podstawowej w Rudzie Bugaj to jedna z inwestycji aktualnie realizowanych przez spółkę Projprzem Budownictwo Sp. z o.o. Zadanie to obejmuje budowę budynków, które powiększą prawie dwukrotnie przestrzeń, którą dotychczas dysponowali uczniowie tej placówki.
W 3-kondygnacyjnym budynku znajdzie się 6 nowych sal lekcyjnych z zapleczami, pomieszczenia przedszkola, świetlica, pracownia komputerowa oraz gabinety i sale do prowadzenia zajęć specjalnych, w ramach oddziałów integracyjnych dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, które prowadzi ta szkoła.

'Jesteśmy obecnie na etapie realizacji parteru. Wkładamy już belki stropowe nad parterem, także zakładamy że do lata osiągniemy stan surowy pod dachem i będziemy działać już w zakresie więźby dachowej, przechodzić w etap robót instalacyjnych i wykończeniowych wewnątrz. Staramy się też zamknąć ten obiekt przed jesienią, na tyle wcześnie i bezpiecznie, żeby warunki pogodowe nie ingerowały do środka' - mówi Adam Kasznia, kierownik kontraktu Projprzem Budownictwo.

Projprzem Budownictwo Sp.z  o.o. została wyłoniona do realizacji tego zadania w drodze przetargu. Umowę podpisano w drugiej połowie lutego bieżącego roku. Zakłada ona 13-miesięczny okres realizacja inwestycji.  Wartość prac to 21 mln zł. Do budowy przystąpiono praktycznie od razu po podpisaniu dokumentów. Jej szybkość oraz warunki współpracy z naszą spółką chwalą przedstawiciele placówki.

'Każdy dzień przynosi zmianę. Takie tempo pracy, że jestem pod ogromnym wrażeniem, jak to się dzieje. Chcę powiedzieć, że to jest moja druga rozbudowa jeśli chodzi o szkołę. Porównując moje pierwsze doświadczenie, kiedy budowana była sala gimnastyczne, to sposób działania, sposób komunikowania się z wykonawcą jest nieporównywalny. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy' - mówiła w rozmowie z Telewizją Aleksandrów Julita Osiecka, dyrektor szkoły podstawowej w Rudzie Bugaj.