Zimowa relacja z Platanowego Parku - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Zimowa relacja z Platanowego Parku
Data publikacji: 21.12.2022

Zaglądamy z zimową wizytą na osiedle Platanowy Park. Prace nad III etapem tej inwestycji postępują sprawnie, pomimo, że ostatni atak mroźnej zimy ograniczył prace na zewnątrz. Pomógł za to skupić się na pracach wewnętrznych.
Aktualnie na terenie budowy III etapu Platanowego Parku ekipy budowlane prowadzą intensywne prace. Na zewnątrz trwają prace elewacyjne oraz hydroizolacja dziedzińca wraz nawożeniem ziemi. Wewnątrz  budynków w klatce A i G wykonywane są posadzki oraz przedścianki z suchej zabudowy. Na korytarzach klatki B nakładana jest gładź pod dalsze ich malowanie. W czteroklatkowym budynku 8C, w klatce C, rozpoczęto malowanie części wspólnych.  W kolejnych klatkach D, E, F zakończono montaż stolarki drzwiowej do mieszkań, a w częściach wspólnych układanie płytek, oraz pierwsze malowanie. Trwa także montaż osprzętu elektrycznego oraz grzejników.
Budowa III etapu Platanowego Parku wystartowała wiosną 2020 roku. Prace rozpoczęto od najwyższego budynku - dominanty osiedla, następnie zaczęto prace przy budynku środkowym o bryle w kształcie litery L, a na końcu na budynku skrajnym u zbiegu ulic Dwernickiego i Leśnej. Wiecha nad dominantą zawisła w czerwcu, w sierpniu zaś zaczęto montaże wyjątkowych elewacji budynków. Każdy z nich wykończony jest inaczej, jednocześnie w stylu tworzącym estetyczną i spójną całość.

W III etapie Platanowego Parku, tak samo jak w drugim, zastosowano automatyczne systemy parkingowe MODULO. Zamontowane w podziemnych parkingach osiedla, pozwolą na znaczne zwiększenie ilość miejsc parkingowych dla mieszkańców osiedla.