26% inflacji. Jak wojna w Ukrainie wpłynie na polski przemysł? - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

26% inflacji. Jak wojna w Ukrainie wpłynie na polski przemysł?

Zapraszamy na rozmowy o pieniądzach! W najnowszym odcinku vodcastów finansowych Grupy Kapitałowej IMMOBILE rozmawiamy o wpływie wojny w Ukrainie na polski przemysł. 

Jak konflikt ten oraz wynikające z niego sankcje wpłyną na ceny mediów i surowców? Jakich surowców ważnym eksporterem jest Ukraina, a jakich Rosja? Czy w sytuacji zachwiania bezpieczeństwa gazowego, do łask wróci węgiel? Czy w związku z koniecznością bilansowania rynku, nadchodzą szybkie zmiany w polityce kosztowej certyfikatów emisji w UE? Czy warto tworzyć zapasy? Jak radzić sobie z inflacją producencką? O wielu gospodarczych aspektach konfliktu w Ukrainie, Piotr Kulessa rozmawia dziś z Piotrem Szczeblewskim, prezesem zarządu polskiej Grupy Przemysłowej PJP Makrum S.A. 
 
👉Tematy odcinka: 0:00 26% inflacji producenckiej w UE - jak sobie z nią radzić? 5:19 Ceny mediów, ceny surowców. Dostawy stali. Konflikt i sankcje, a zmiany cen 18:04  Zapasy stali w PJP Makrum 23:16 Węgiel - czy wróci do łask? Koszty emisji 29:28 Czy przybędzie czy ubędzie nam pracowników z Ukrainy? Uzupełnianie łańcuchów dostaw 
 
#inflacja #cenymediów#wojna#ukraina#gaz