Podcast Grupa Kapitałowa IMMOBILE - Tagi - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Tag: Podcast Grupa Kapitałowa IMMOBILE

Stabilne przychody i dynamiczne przejęcia. Wyniki GKI po 3 kwartałach

Prezes Grupy Kapitałowej Rafał Jerzy oraz dyrektor finansowy Piotr Fortuna omówili wyniki spółki po 3 kwartałach 2023. Wszystkie, segmenty, poza modowym, osiągnęły zysk. - Nasze podejście się nie zmienia - stawiamy na stabilny rozwój w ramach segmentów, ale również na dynamiczne prace nad przejęciami. Jesteśmy nastawieni na rozwój - ocenił prezes Rafał Jerzy. Rok 2023 będzie dla GKI rekordowym pod kątem przychodów.

Wyniki PJP Makrum, zegarki Błonie i hossa na GPW. IMMOraport odc. 17

W IMMOraporcie trzy główne tematy: wyniki PJP Makrum S.A., nowe zegarki Błonie i hossa na GPW z rekordem indeksu WIG. Szeroko odpowiedzieliśmy też na pytanie akcjonariusza ws. dywidendy.

Platanowy Park, gra na spadki i polski atom. IMMOraport odc. 15

W 15. odcinku raportu publikujemy niepokazywane wcześniej wizualizacje 4. etapu Platanowego Parku. Rozmawialiśmy też o nowej książce Ambasady Kobiet Quisque. Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy skomentowali też pomysł zakazu shortowania akcji oraz odnieśli się do zapowiedzi Donalda Tuska ws. budowy polskiej elektrowni atomowej.

Kontrakt Atremu, rozwój Modulo i WIG20 najlepszy na świecie. IMMOraport odc. 14

W IMMOraporcie m.in. o sukcesach spółek GKI - kontrakcie Atremu na 48 mln zł oraz rozwoju platform parkingowych Modulo z PJP Makrum. Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy skomentowali też informację z agencji Bloomberg, która indeks WIG20 określiła jako najlepszy na świecie. Przez ostatni rok jego wynik był najwyższy.

Polska giełda to raj! IMMOraport odc. 13

Czy wiecie, że polski rynek kapitałowy rozwija się wspaniale? Taki wniosek można wyciągnąć z lektury sprawozdania z realizacji Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego. W 13. odcinku IMMOraportu Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy rozmawiali także na temat premier w Quiosque.pl, płatnych wycen spółek oraz o tym, jak wyniki wyborów wpłyną na polską gospodarkę. Pochwaliliśmy się też, że nasz kanał na YouTube ma ponad 3 tysiące subskrybentów. Wyprzedziliśmy KGHM i gonimy Orlen!

Zakup Laurelli, układ Palikota i ucieczka z giełdy. IMMOraport odc. 12

W IMMOraporcie trzy tematy. Zmiany kapitałowe w Laurelli. Grupa Kapitałowa Immobile stała się jedynym udziałowcem spółki. Znamy propozycję układu i spłaty wierzycieli Manufaktury Piwa Wódki i Wina, której prezesem jest Janusz Palikot. Pieniądze mają zostać oddane za kilka lat i to nie w całości. Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy dyskutowali też, dlaczego spółki wychodzą z Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, a nikt nie chce na nią wejść.

Za nami półrocze przejęć. To będzie rekordowy rok GKI

Prezes Rafał Jerzy oraz dyrektor finansowy Piotr Fortuna skomentowali wyniki Grupy Kapitałowej Immobile za pierwsze półrocze 2023. Dla Grupy był to okres przejęć. W segmencie przemysłowym doszło do akwizycji QDS24 i IPZ “PW”. Do segmentu modowego dołączyły takie marki, jak Akardo, Haka, Błonie, Laurella i Marasimsim. Członkowie zarządu skomentowali wyniki finansowe w poszczególnych segmentach i podtrzymali zapowiedź, że pod względem przychodów rok 2023 będzie najlepszym w historii GKI.

Nowy koncept Focus Hotels i kolejne ciosy w polską giełdę

W IMMOraporcie zaczynamy od świetnej informacji. Focus Hotels jest coraz bliżej uruchomienia nowego konceptu. Będzie to restauracja połączona z showroomami marek modowych GKI - Quisque, AKARDO.pl i Błonie Watches. W dalszej części programu Sławomir Winiecki, Mikołaj Jerzy i Remigiusz Jaskot rozmawiali o kolejnych ciosach, które spadają na polski rynek kapitałowy. Trudna do uwierzenia jest historia Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych. Po zmianach w prawie obrót akcjami tych spółek zostanie zawieszony. Kolejne tematy to zakaz wykonywania audytów dla Deloitte oraz absurdalna reklama Komisji Nadzoru Finansowego. Wychodzi na to, że giełda to oszustwo.

Biometanownia, Wittchen i likwidacja podatku Belki

W IMMOraporcie, najlepszym źródle wiedzy o GKI, ciekawy news. Atrem podpisał warunkową umowę na zakup terenu pod biometanownię. Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy skomentowali też wyniki finansowe i spadek kursu spółki Wittchen. Z tego odcinka dowiecie się, jak inflacja oddziałuje na marżę w firmie z tej branży. Ostatni wątek to dyskusja o obietnicach wyborczych ws. podatku Belki.

Marasimsim, Makrum i prezydent Duda wpływający na kurs spółki

W IMMOraporcie zaczynamy od newsów ze świata GKI. Biżuteria Marasimsim wkrótce w sklepach Quiosque. Dobre wiadomości także z PJP Makrum - jest nowy raport finansowy i 8 mln zysku netto w pierwszym półroczu. Cieszymy się ze wzrostu liczby rachunków maklerskich i analizujemy historię związaną z akcjami ML System. Prezydent Andrzej Duda wystąpił na konferencji ws. prototypowego urządzenia, które miało wykrywać koronawirusa. Prokuratura bada, czy w związku z tym wydarzeniem manipulowano kursem akcji spółki.