Atrem: kolejna umowa z PGE Dystrybucja zawarta - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Atrem: kolejna umowa z PGE Dystrybucja zawarta
Data publikacji: 27.07.2023

Atrem S.A. potwierdziła raportem bieżącym zawarcie kolejnej umowy z PGE Dystrybucja. Wcześniej informowała o wyborze swojej oferty na wybudowanie stacji elektroenergetycznej 110kV RS Siedliska, umożliwiającej połączenie sieci instalacji Podstacji Trakcyjnej Siedliska PKP Energetyka S.A., dziś zaś poinformowała o zawarciu umowy ostatecznej.
Zarząd Atrem S.A., w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 23/2023 z dnia 07 lipca 2023 r. o wyborze oferty spółki, najnowszym raportem poinformował o zawarciu umowy datowanej na 24 lipca 2023 r., z PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok, na wybudowanie stacji elektroenergetycznej 110kV RS Siedliska, umożliwiającej połączenie sieci instalacji Podstacji Trakcyjnej Siedliska PKP Energetyka S.A. 

Wynagrodzenie Atremu ujęte w umowie wynosi 13.485.000,00 zł netto. Strony ustaliły termin realizacji przedmiotu umowy na okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

To kolejna znacząca umowa pomiędzy PGE Dystrybucja, a Atremem. Poprzednia, zawarta w styczniu tego roku, dotyczyła modernizacji stacji elektroenergetycznej w Czarnej Białostockiej.

Stacje elektroenergetyczne są ważnym elementem sieci. To węzły sieci, których głównym zadaniem jest rozdział lub transformacja energii elektrycznej. Dzięki ich sprawnemu funkcjonowaniu, dystrybuowany jest prąd. W rozwijającej się transformacji energetycznej Polski, bardzo ważnym zadaniem jest modernizacja starszych stacji elektroenergetycznych. Zazwyczaj przeprowadza się ją w celu zwiększenia stabilności działania czy unowocześnienia urządzeń oraz systemów sterowania, co wpływa na wygodę obsługi, np. poprzez wprowadzenie automatyzacji niektórych procesów.
 
W kontekście bieżących wydarzeń gospodarczych, akcentuje się rolę Atremu S.A. w poprawie bezpieczeństwa energetycznego Polski. Zarówno energetyka, jak i gazownictwo są sektorami, z których spółka się wywodzi. Kolejnym wielkim wyzwaniem dla Polski jest OZE. ‘Atrem będzie w tych wyzwaniach chętnie uczestniczyć’ – deklaruje prezes spółki, Andrzej Goławski.