"Biuro z widokiem na Bydgoszcz" - magazyn Outsourcing & More o IMMOBILE K3 - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

"Biuro z widokiem na Bydgoszcz" - magazyn Outsourcing & More o IMMOBILE K3
Data publikacji: 30.12.2019

W listopadowym wydaniu magazynu Outsourcing & More, biurowiec Immobile K3 posłużył za przykład miejsca pracy, które jest nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale stworzone według konkretnego pomysłu. To atrakcyjne i nowoczesne miejsce, doskonale wpisujące się w ideę employer brandingu. Zapraszamy do zapoznania się z całością treści w formie elektronicznej na stornie www.outsourcingandmore.pl w numerze 6/2019."K3 od samego początku był dla nas wyjątkowym projektem" - mówi dyrektor do spraw sprzedaży i zarządzania nieruchomościami Maciej Wawrzyniak. "Biurowiec powstał w historycznej części miasta, która przez ostatnie lata była właściwie niezagospodarowana. Budynek nie tylko odmienił jej oblicze, tchnął tu również życie, które przed wiekami na Placu Kościeleckich przecież kwitło. Wiedzieliśmy też, że sami w tym biurowcu będziemy pracować" - dodaje.

W lipcu pomieszczenia na 4. kondygnacji oraz znaczną część 3.,zajęli pracownicy Grupy Kapitałowej Immobile, do której należy spółka CDI Konsultanci Budowlani."Dużym wyzwaniem było dla nas urządzenie biur i przestrzeni wspólnych, gdyż zależało nam nie tylko na stworzeniu ciekawych wnętrz, chcieliśmy, aby pracownicy po prostu dobrze się tu czuli" - mówi Agata Bil-Jahr.

"Uwzględniając sposób pracy każdej z firm należących do naszej Grupy, przy współudziale projektantów, ograniczyliśmy ilość openspace'ów na rzecz wielostanowiskowych, wydzielonych pomieszczeń. Zanim zdecydowaliśmy się na konkretne modele mebli, robiliśmy rozeznanie wśród pracowników. Wielu z nich podkreślało, że jednym z wyznaczników komfortowego stanowiska pracy są duże biurka. Wiedzieliśmy zatem, czego szukać" - mówi Maciej Wawrzyniak. "Co ważne, GK Immobile skupia spółki prowadzące działalność w różnych sektorach: deweloperskim, przemysłowym oraz hotelowym. W Immobile K3 pracują więc specjaliści z różnych dziedzin, m.in.: konstruktorzy, technologowie, handlowcy, inżynierowie, zarządcy nieruchomości czy specjaliści ds. relacji inwestorskich. Każdy z nich ma trochę inne potrzeby" - dodaje.W biurowcu jest dwupoziomowy parking, dostępny całą dobę oraz stanowiska dla rowerów. Rowerzyści mogą korzystać nie tylko ze specjalnej szatni, lecz także z prysznica. Najemcami jednej z powierzchni są popularni w Bydgoszczy restauratorzy, którzy w Immobile K3 otworzyli restaurację La Rosa, oferując m.in. lunche i śniadania, z czego chętnie korzystają pracownicy biurowca. Po pracy można tam miło spędzić czas przy lampce dobrego wina.

Bardzo często mówi się, że dzisiejszy rynek pracy to rynek pracownika. Bogate "CV" musi mieć nie tylko kandydat szukający pracy, lecz także firma, która chce pozyskać wykwalifikowanych specjalistów. Według badań atrakcyjne miejsce pracy to jeden z ważniejszych atutów, którymi pracodawca może "pochwalić się" przy rekrutacji. A biuro z widokiem na panoramę miasta - czemu nie!Za realizację mebli odpowiedzialna jest firma MDD, której własnością są również zaprezentowane we wpisie zdjęcia.Źródło: https://mdd.pl/office/immobile-3k/