Czy budownictwo przemysłowe dźwignie gospodarkę po kryzysie? - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Czy budownictwo przemysłowe dźwignie gospodarkę po kryzysie?
Data publikacji: 09.03.2021

Branża budowlana ma być tą, która stanie się kołem zamachowym do dźwignięcia gospodarki po pandemicznym kryzysie. Jak te perspektywy rozwoju widzi Dariusz Paprzycki, prezes zarządu Projprzem Budownictwo, jednej z wiodących spółek na rynku budownictwa przemysłowego?

- Pierwsze tąpnięcie poczuć można było w ostatnim kwartale minionego roku – mówi Dariusz Paprzycki. – Wtedy właściwie nie było przetargów. Dopiero teraz można mówić o pojawianiu się nowych tematów. Chcę wierzyć w słowa premiera, że to właśnie budownictwo „obudzi” całą gospodarkę.Prestiżowe projektyProjprzem Budownictwo od 2017 roku działa w strukturze Grupy Kapitałowej Immobile, należąc do Grupy Przemysłowej PJP Makrum. W pierwszych miesiącach po przejęciu, spółka celowała w mniejsze kontrakty, rzędu 20-40 milionów. W perspektywie od samego początku były jednak te duże inwestycje, które Projprzem z powodzeniem od dłuższego czasu realizuje.- Obecnie dwa najważniejsze projekty, przy których pracujemy to budowa osiedla „Perfumiarnia” w Poznaniu (wartość kontraktu blisko 75 mln zł) oraz rozbudowa Tłoczni gazu w Odolanowie (wartość kontaktu ok. 85 mln zł). Prace w „Perfumiarni” są obecnie na etapie garażu, w Odolanowie natomiast odbywają się roboty ziemne, palowanie oraz przygotowywanie fundamentów – ujawnia Dariusz Paprzycki. – Za nami również najbardziej złożony projekt pod względem technicznym, który mieliśmy okazję realizować, czyli rozbudowa zakładu produkcyjnego Bridgestone w Poznaniu.

PerspektywyPrzychody segmentu budownictwa w trzech kwartałach 2020 (podane w sprawozdaniu kwartalnym GK Immobile) wyniosły 138,44 tys. zł versus 48,57 tys zł w trzech kwartałach 2019. Można więc mówić o wzroście +185% rok do roku. Jaki, według szefa spółki, jest przepis na sukces? - Przede wszystkim właściwa struktura kadrowa oraz praca, praca i jeszcze raz praca. Plus oczywiście jakieś 2% szczęścia.Obecnie Projprzem Budownictwo prowadzi projekty z trzech oddziałów spółki: w Poznaniu, Bydgoszczy i Wrocławiu. Wraz z początkiem kwietnia otwiera nowy, tym razem w Warszawie. – W planach mamy również kolejne oddziały – mówi Dariusz Paprzycki.Całość interesującej rozmowy Dariusza Paprzyckiego z wiceprezesem Grupy Kapitałowej Immobile Sławomirem Winieckim oraz Mikołajem Jerzym możecie posłuchać tutaj:width="560" height="315" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">O Projprzem BudownictwoBudownictwo przemysłowe to działalność z której historycznie wywodzi się spółka PJP Makrum. Od ponad 60 lat projektuje i buduje obiekty w wielu segmentach rynku, oferując inwestorom indywidualne podejście do każdej inwestycji i zapewniając obopólną satysfakcję z partnerskiego prowadzenia procesu budowy. Działalność ta została zintensyfikowana po dołączeniu spółki do Grupy Kapitałowej IMMOBILE, a w związku z jej szybkim rozwojem powołano dedykowaną budownictwu przemysłowemu spółkę zależną – Projprzem Budownictwo Sp. z o.o.Spółka, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i bogatej wiedzy o branży budownictwa, jest w stanie zaproponować odbiorcy najwyższy standard świadczonych usług i rozwiązania dopasowane do jego potrzeb. Solidne podstawy finansowe, poparte przejrzystością wyników spółki notowanej na GPW zapewniają bezpieczeństwo prowadzonej inwestycji.