Fotorelacja z Platanowego Parku - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Fotorelacja z Platanowego Parku
Data publikacji: 23.07.2020

W Platanowym Parku trwają prace wykończeniowe II etapu a oddawanie mieszkań do użytku przewidziane jest na IV kwartał 2020 roku. Równocześnie od kilku miesięcy trwa już budowa III etapu inwestycji. Prezentujemy dokumentację fotograficzną prac autorstwa Krystiana Dobosza z bloga Bydgoszcz w budowie.II etap składa się z dwóch budynków wielorodzinnych z łącznie 195 mieszkaniami oraz 5 lokalami usługowymi a pod budynkami znajduje się podziemna hala garażowa. Prace powinny zakończyć się za kilka miesięcy. Wykonywanie zewnętrznej elewacji budynków dobiega końca oraz nawieziono już piasek i ziemię na płytę garażową.

Wiosną rozpoczęły się prace związane z III etapem inwestycji a obecnie ekipy budowlane betonują fundamenty oraz ściany. W ramach III etapu zaplanowano budowę 256 mieszkań o powierzchni od 25,3 do 126,1 m2. Najwyższy z trzech zaplanowanych budynków będzie miał około 57 metrów wysokości. Zakończenie prac przewidziane jest na I kwartał 2023 roku.

Multifunkcyjny kompleks Platanowy Park jest największą inwestycją deweloperską w Bydgoszczy. Na około 10 hektarach powstanie kilkanaście budynków mieszkalnych, biurowych, a także usługowych. Prace rozpoczęto w 2014 roku od budowy dwóch budynków wielorodzinnych. Do tej pory zbudowano już sześć budynków z 487 mieszkaniami i 30 lokalami użytkowymi. Pod budynkami wykonawcy inwestycji budują podziemne garaże, tak aby maksymalnie wyeliminować ruch samochodów wewnątrz osiedla.

Za zdjęcia z inwestycji tradycyjnie dziękujemy Krystianowi Doboszowi, autorowi bloga Bydgoszcz w Budowie, gdzie znaleźć można więcej zdjęć i dodatkowe informacje na temat inwestycji.