Fotorelacja z budowy II etapu Osiedla Uniwersyteckiego - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Fotorelacja z budowy II etapu Osiedla Uniwersyteckiego
Data publikacji: 15.07.2020

Kilka tygodni temu zakończyła się budowa I etapu Osiedla Uniwersyteckiego a etap II inwestycji liczy już prawie trzy kondygnacje na każdym z budynków. Etap ten podobnie jak pierwszy, zakłada budowę trzech budynków wielorodzinnych. Znajdzie się w nich 106 mieszkań oraz 36 indywidualnych garaży. Termin realizacji II etapu planowany jest na 4Q2021. Prezentujemy dokumentację fotograficzną prac autorstwa Krystiana Dobosza z bloga Bydgoszcz w Budowie.

Budowę drugiego etapu inwestycji Osiedle Uniwersyteckiego rozpoczęto w lutym. Mieszkania będą miały od 26,67 m2 do 73,44 m. Budynki powstają w drugiej linii zabudowy od ulicy Strzeleckiego. Dojazd do dwóch z nich będzie się odbywał łącznikiem od ulicy Strzeleckiego. Natomiast do trzeciego wjazd znajdzie się od przyszłej ulicy Studenckiej.

Inwestycja zlokalizowana jest na 5 hektarowej działce przy ul. Strzeleckiego. W ramach budowy I i II etapu przewidziany został również remont ulicy, który znacznie usprawni ruch na osiedlu. Cała inwestycja przewiduje realizację 15 budynków mieszkalnych o łącznej liczbie ok. 600 mieszkań. W każdym z bloków zaplanowano przestronne klatki schodowe oraz indywidualne garaże zlokalizowane w bryle budynku. Wysokiej jakości materiały budowlane i wykończeniowe, infrastruktura teletechniczna, przestronne windy, najtrafniej charakteryzują nową inwestycję CDI Konsultanci Budowlani. Chcąc zaspokoić potrzeby zarówno singli, młodych małżeństw, jak i większych rodzin, przygotowaliśmy zróżnicowane rozkłady mieszkań od 26,9m2 do 54,7m2. Te najpopularniejsze metraże mają możliwość łączenia i modyfikacji układu, pozwalając osiągnąć oczekiwaną funkcjonalność. W projekcie uwzględniliśmy także zagospodarowanie terenów zielonych, spełniających funkcje estetyczną i rekreacyjną.

Osiedle Uniwersyteckie to projekt który budził duże zainteresowanie już na długo przed ujawnieniem pierwszych informacji na temat jego szczegółów. Uwagę mieszkańców Bydgoszczy przyciągała potencjalna lokalizacja tej inwestycji. Położenie Osiedla Uniwersyteckiego to według mieszkańców dzielnicy jedna z lepszych lokalizacji w Fordonie. Doskonale skomunikowana, pozwala w krótkim czasie dotrzeć zarówno do najatrakcyjniejszych miejsc osiedla jak i do centrum miasta. Sąsiedztwo przedszkoli, szkół, uczelni, urozmaiconego zaplecza handlowego i ośrodków zdrowia zapewnia codzienny komfort życia. Jednocześnie pozwala w pełni korzystać z zakątków przyrodniczych – wizytówki Fordonu.Więcej informacji o Osiedlu Uniwersyteckim znaleźć można na stronie inwestycji:www.osiedleuniwersyteckie.pl

Za zdjęcia z inwestycji tradycyjnie dziękujemy Krystianowi Doboszowi, autorowi bloga Bydgoszcz w Budowie, gdzie znaleźć można więcej zdjęć i dodatkowe informacje na temat inwestycji.