Fundacja Rumak powiększa grono stypendystów - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Fundacja Rumak powiększa grono stypendystów
Data publikacji: 16.10.2017

Należąca do Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. Fundacja Rumak przyznaje kolejna stypendia dla utalentowanej młodzieży o polskich korzeniach, mieszkającej dotychczas za naszą wschodnią granicą. Do grona stypendystów fundacji dołączyła właśnie Diana Tymaniuk z Białorusi.

Fundacja RUMAK powiązana jest z Grupą Kapitałową IMMOBILE S.A i została założona w 2013 roku. Od tamtego czasu fundacja wspiera utalentowanych młodych ludzi o polskich korzeniach, którzy przyjechali na studia do Polski zza naszej wschodniej granicy. Prezesem Zarządu, zarówno Fundacji jak i Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A., jest Rafał Jerzy – pomysłodawca projektu.Rafał Jerzy: Pieniądze na wsparcie studentów to środki prywatne, nie instytucjonalne. Wspieramy młodzież o polskich korzeniach przez cały okres ich studiów, pod warunkiem, że osiągają dobre wyniki. Co roku grono stypendystów powiększamy o dwie kolejne osoby. Zapoznajemy je z naszymi firmami, starając się ułatwić im start w dorosłe życie.

Z wsparcia, funkcjonującego w formie stypendiów finansowych, korzystają obecnie Ekaterina Fisenko z Irkucka, naukę której Fundacja Rumak finansuje od początku istnienia programu, oraz pochodząca z Ukrainy Daria Zabolotna. W ubiegłym roku do grona stypendystów dołączyli Anton Jivanov z Białorusi i Vasylyna Ilechko z Ukrainy. Kilka miesięcy temu program stypendialny, wraz z pomyślnym zakończeniem studiów, opuściła Yaroslava Komendra, której serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na rozpoczętej drodze zawodowej.Każdego roku do programu dołączają kolejne osoby. Tegoroczną nową podopieczną została Diana Tymaniuk z Brześcia na Białorusi, która rozpoczęła właśnie studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Na początku miesiąca Daria spotkała się z Prezesem Rafałem Jerzym w siedzibie Fundacji, gdzie uroczyście podpisano dokument potwierdzający jej udział w programie.

W przyszłym miesiącu, na podobnym spotkaniu, Prezes spotka się z kolejnymi nowymi stypendystami. Zostaną nimi młodzi ludzie polskiego pochodzenia, mieszkający dotychczas za wschodnią granicy, którzy pragną kształcić się na uczelniach w Polsce. Warunkiem dołączenia do programu są dobre wyniki w nauce i ciekawe osiągnięcia, zaś jego kontynuowania w kolejnych latach - utrzymywanie średniej powyżej 4.0.Partnerem programu stypendialnego Fundacji RUMAK jest Instytut Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Łącznikiem pomiędzy Fundacją a studentami jest ks. prof. UAM dr hab. Waldemar Szczerbiński – wykładowca akademicki, który z jednej strony wspiera studentów, z drugiej zaś pomaga Fundacji wybrać tych najzdolniejszych.Ks. Szczerbiński: Studenci, którzy do nas przyjeżdżają, często nawet nie mówią po polsku. Dopiero na miejscu rodzi się ten związek, poczucie polskości. Błyskawicznie się asymilują z rówieśnikami, uczą języka. Do rodzinnego domu wracają już jako inni ludzie.