Gazeta Parkiet o Grupie Kapitałowej IMMOBILE - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Gazeta Parkiet o Grupie Kapitałowej IMMOBILE
Data publikacji: 20.01.2017

W dzisiejszym wydaniu Parkietu, ogólnopolskiego dziennika specjalistycznego poświęconego gospodarce, giełdzie papierów wartościowych i rynkowi kapitałowemu, opisana została bieżąca działalność Grupy Kapitałowej IMMOBILE, również w perspektywie funkcjonowania spółki Projprzem, która trafiła w struktury Grupy w listopadzie ubiegłego roku.[caption id="attachment_4442" align="aligncenter" width="600"]
Rafał Jerzy, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. oraz PROJPRZEM S.A.[/caption]

W artykule 'GK Immobile zapowiada wzrost biznesu. Co z Projprzemem?', Parkiet informuje, iż zarząd Grupy oczekuje dwucyfrowej zwyżki w segmencie hotelowym działalności Grupy, odbicia w przemyśle, a w ramach dewelopingu zamierza inwestować także poza Bydgoszczą.Każdy z naszych sektorów zarządzany jest przez specjalistyczne zarządy. Jako GK IMMOBILE nadzorujemy rozwój poszczególnych segmentów i kierujemy kapitał tam, gdzie grupa może liczyć na największe korzyści – powiedział Parkietowi Rafał Jerzy, prezes Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A.

Omówiono krótko sytuację w każdym z segmentów działalności Grupy. Wskazano powiększenie bazy hotelowej sieci Focus Hotels S.A. z 7 do 9 obiektów w 2017 roku.- Dodatkowo w pierwszym półroczu 2018 r. otwarty zostanie 120-pokojowy hotel w Białymstoku. W sektorze hotelarskim naszym założeniem jest wzrost przychodów rok do roku o przynajmniej 15 proc. W związku z otwarciem hotelu pod Orłem i hotelu w Sopocie w 2017 roku spodziewamy się ponad 30-proc. wzrostu. Prowadzimy rozmowy na temat pozyskania nowych obiektów. Analizujemy ok. 30 opcji, jednakże wybieramy tylko te najlepsze. Prowadzimy również zaawansowane rozmowy na temat wynajmu hoteli w Niemczech i na Białorusi - wyjaśnił Rafał Jerzy.

Artykuł opisuje także dwie kluczowe inwestycje deweloperskie Grupy: biurowiec IMMOBILE K3 zlokalizowany w samym centrum Bydgoszczy i dysponujący 8,8 tys. mkw. powierzchni najmu, oraz Platanowy Park - zadanie inwestycyjne obejmujące w dłuższej perspektywie wybudowanie ok. 1500 mieszkań.- W Bydgoszczy planujemy sprzedawać ok. 150 mieszkań rocznie. W niedalekiej przyszłości zamierzamy wejść również na rynek warszawski, poznański lub łódzki. Czekamy na ciekawe nieruchomości i odpowiedni moment.

Prezes Jerzy zapowiada także odwrócenie niezbyt sprzyjającego trendu panującego w przemyśle:- Bieżący portfel zamówień jest o ponad 30 proc. większy niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Największe zwyżki odnotowujemy w sektorze produktów własnych. Zaczynają spływać pierwsze duże zamówienia na nasz nowy, bardzo perspektywiczny produkt, jakim są automatyczne systemy parkingowe Modulo.

Wypowiedział się również pozytywnie na temat roli spółki Projprzem w skokowym zwiększaniu przychodów segmentu przemysłowego Grupy:- Projprzem to spółka z bardzo dużym potencjałem. Od lat cierpiała na brak nadzoru właścicielskiego. To właśnie jego brak uniemożliwił rozwój i poskutkował stratami. Wierzę, że 2016 r. będzie ostatnim, w którym Projprzem odnotuje słabe wyniki. Już pierwsze tygodnie naszej obecności w spółce ujawniły ogromną przestrzeń do redukcji kosztów, bez uszczerbku dla działalności operacyjnej.

Tematyka przejęcia spółki PROJPRZEM S.A. przez Grupę Kapitałową IMMOBILE S.A. była w ostatnim roku wielokrotnie poruszana przez redakcję Parkietu: od początkowych trudności związanych z oporem poprzedniego zarządu, aż do uzyskania na NWZ Spółki w dniu 29.11.2016 r. łącznie (bezpośrednio i poprzez spółki zależne) 56,56% głosów na Walnym Zgromadzeniu. Umożliwiło to wybór wszystkich sześciu członków Rady Nadzorczej, która powołała nowy Zarząd Projprzem S.A. w osobach Rafała Jerzego i Sławomira Winieckiego.Omawiany artykuł znajdą Państwo w dzisiejszym wydaniu Parkietu lub pod linkiem: http://www.parkiet.com/artykul/1502947-GK-Immobile-liczy-na-zwyzki.htmlZachęcamy do lektury.