Grupa Kapitałowa IMMOBILE inwestuje w Bydgoszczy - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Grupa Kapitałowa IMMOBILE inwestuje w Bydgoszczy
Data publikacji: 16.02.2021

- Dzięki temu, że Grupa Kapitałowa Immobile jest holdingiem spółek działających w różnych branżach, możemy sobie obecnie pozwolić na płynne działanie – mówi prezes GKI Rafał Jerzy. Wiele inwestycji prowadzonych przez spółkę ma znaczący wpływ na Bydgoszcz. Wystarczy wspomnieć, że dwie dzieją się w samym jej centrum. Ostatnio zaś, spółka zakomunikowała zawarcie umowy warunkowej zakupu kolejnego przedsiębiorstwa z bydgoskimi korzeniami. Chodzi o grupę spółek związaną z marką odzieżową Quiosque.W 2017 roku Grupa kupiła Hotel Pod Orłem, który od tej pory zaczął funkcjonować pod marką Focus Hotels.- Naszym planem jest przywrócenie hotelowi dawnej świetności – mówi Rafał Jerzy.Wielkim krokiem w odbudowie tej legendy, jest planowane na maj otwarcie restauracji „Gdańska 14”. Od kilku miesięcy trwają prace nad metamorfozą kultowej Sali Kolumnowej i sal konferencyjnych na antresoli oraz odtworzenie zabytkowego wejścia do restauracji z ulicy Gdańskiej. Dzięki temu lokal nie będzie już dedykowany tylko gościom hotelowym, ale zostanie niejako „oddany” mieszkańcom oraz wszystkim przebywającym w Bydgoszczy.Widoki na przyszłość

Kolejny obiekt pod marką Focus Hotels również powstaje w zabytkowej części miasta, tuż nad rzeką Brdą, przy ulicy Bernardyńskiej 13. Przebudowa dawnego biurowca Projprzemu właściwie dobiega końca. Gotowa jest już elewacja, która na niższych kondygnacjach nawiązuje do zabytkowej tkanki miasta. Górne piętra natomiast od każdej strony zostały przeszklone, dzięki czemu – jak w lustrze – odbija się w nich panorama miasta. Obecnie trwają prace wykończeniowe w pokojach hotelowych, a otwarcie przewidziane jest jeszcze w połowie tego roku.- Zakładamy, że sytuacja w końcu wróci do normy. Bydgoszcz ma duży potencjał i jesteśmy przekonani, że miasto nadal będzie intensywnie się rozwijać. Infrastruktura hotelowa jest do tego niezbędna – mówi Rafał Jerzy.

Nowe osiedla i nowe drzewaGK Immobile ma znaczący wpływ na krajobraz Bydgoszczy, również poprzez inwestycje deweloperskie, prowadzone w ramach spółki CDI Konsultanci Budowlani.- Obecnie budujemy 3 osiedla mieszkaniowe: Platanowy Park na Leśnym, Osiedle Uniwersyteckie w Fordonie i Rabatki nad Kanałem Bydgoskim – mówi wiceprezes CDI Konsultanci Budowlani Sp. z o.o. Andrzej Witkowski. – Zawsze zależy nam na tym, aby kreować przestrzeń przyjazną dla mieszkańców. Dlatego m.in. na każdym z osiedli dbamy o atrakcyjne zagospodarowanie terenów zielonych. Nasza najnowsza inwestycja przy Czarnej Drodze – Rabatki – bezpośrednio nawiązuje zresztą do tradycji ogrodniczej tego miejsca – dodaje.To, że działania ekologiczne są jednym z filarów GK Immobile, potwierdza funkcjonująca w jej strukturze Fundacja IMMO, której nadrzędnym celem jest sadzenie drzew w naszym mieście.– Do tej pory posadziliśmy już 156 drzew, a planów na ten rok mamy naprawdę dużo – mówi reprezentująca Fundację Maria Loskot.Warto dodać, że siedziba Grupy znajduje się w nowoczesnym biurowcu Immobile K3 na Placu Kościeleckich. Jego wybudowanie przyczyniło się do metamorfozy tej części miasta.- Niezmiennie cieszymy się że, prowadząc nasze inwestycje, możemy mieć realny wpływ na kształtowanie wizerunku Bydgoszczy – mówi Rafał Jerzy.Z Bydgoszczy na całą PolskęOstatnio spółka zakomunikowała zawarcie umowy warunkowej zakupu kolejnego przedsiębiorstwa z bydgoskimi korzeniami. Chodzi o grupę spółek związaną z marką odzieżową Quiosque. Ich siedziba znajduje się w Bydgoszczy, tutaj także w 1992 roku otwarto pierwszy sklep przy ul. Długiej. Obecnie Quioisque jest największą siecią w kraju skierowaną do kobiet, pod względem ilości sklepów. Prowadzi także sprzedaż online. Czy finalnie dołączy do rodziny spółek Grupy Immobile, przekonamy się za jakiś czas, gdyż zawarcie finalnej umowy sprzedaży uzależnione jest m.in. od zgody UOKiK i Rady Nadzorczej.