Największa inwestycja mieszkaniowa w Bydgoszczy - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Największa inwestycja mieszkaniowa w Bydgoszczy
Data publikacji: 12.12.2014

Jeden z atrakcyjniejszych gruntów w mieście zostanie zagospodarowany zgodnie z potrzebami Bydgoszczan. Spółka CDI Konsultanci Budowlani, należąca do Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A., rozpoczęła realizację największej w ostatnich latach inwestycji deweloperskiej w kwadracie ulic Leśnej, Dwernickiego, Sułkowskiego i Kamiennej. Niemal 10 ha terenu umożliwia zaprojektowanie nowoczesnego osiedla mieszkaniowego z uzupełniającymi funkcjami handlowo – usługowymi.- Cały teren należy do naszej grupy kapitałowej, co znacznie ułatwia formalności i ogranicza ryzyko związane z prowadzeniem inwestycji – podkreśla Andrzej Witkowski, dyrektor ds. inwestycji CDI. - Analizy utwierdziły nas w słuszności budowania w tym miejscu osiedla mieszkaniowego, blisko do centrum, świetna komunikacja, pełna infrastruktura, spokój i sąsiedztwo Myślęcinka – wylicza Witkowski. - Osiedle Leśne ma same atuty, to miejsce, w którym chce się mieszkać.

144 mieszkania w 18 miesięcy

Inwestycja została podzielona na kilka etapów. Pierwszy obejmuje budowę dwóch budynków mieszkalnych - wielorodzinnych, 6-kondygnacyjnych o łącznej ilości 144 mieszkań. Każdy z trzy-klatkowych budynków z windami od poziomu hali garażowej składa się z 72 mieszkań. Rozkładowe mieszkania o zróżnicowanych powierzchniach od 26,90 m2 do niemal 79,25 m2 pozwalają zaspokoić potrzeby mieszkaniowe zarówno singli, młodych małżeństw jak i dużych rodzin. - Oferujemy do wyboru lokale z wydzielonymi kuchniami lub aneksami kuchennymi, wyposażone w balkony o powierzchni nie mniejszej niż 4,5 m2. Istnieje możliwość łączenia wybranych mieszkań oraz oferujemy wykończenie mieszkań pod klucz. – zaznaczają Edyta Olejnik i Patrycja Lazarek, specjalistki ds. sprzedaży nieruchomości w CDI. Bloki powstające przy Leśnej 19-21 charakteryzuje jasna i przestrzenna architektura oraz połączenie funkcjonalności z wysokimi walorami estetycznymi. Wyposażone są w pełną infrastrukturę (drogi, chodniki, ogrodzone place zabaw, miejsca parkingowe, tereny zielone). Część mieszkań dostępna jest zgodnie z wymaganiami programu MDM. Gotowe mieszkania zostaną przekazane do użytkowania w IV kwartale 2015 roku.Oszczędność i wygoda

- Wszystkie mieszkania wyposażone będą w indywidualną mieszkaniową stację cieplną. – podkreśla Witkowski. Jest to system niezależny dla każdego mieszkania, służący do przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz dostawy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania, wykorzystujący ciepło z węzła cieplnego w budynku, zasilany ciepłem miejskim. - Dzięki niezależnemu ogrzewaniu poszczególnych lokali i indywidualnej regulacji, użytkownik urządzenia może korzystać z ogrzewania przez cały rok oraz sterować nim według własnych upodobań. Indywidualne opomiarowanie zapewni rozliczenie kosztów wg faktycznego zużycia. – uzupełnia Olejnik.

Nowy gracz na rynku

CDI Konsultanci Budowlani Sp. Z o.o. to firma bydgoska. 10-letnie doświadczenie na rynku budowlanym i wiedzę, wyniesioną z ponad 180 zrealizowanych kontraktów, spółka postanowiła wykorzystać w realizacji własnej inwestycji. - W Bydgoszczy pracujemy i mieszkamy, stąd pochodzimy, tutaj do szkół chodzą nasze dzieci. Dlatego ważne dla nas jest kształtowanie otoczenia tak, by nasze miasto stawało się coraz piękniejsze i służyło kolejnym pokoleniom. – zaznacza Andrzej Witkowski.Nasze doświadczenie w budownictwie gwarantuje bezpieczne, komfortowe, a przy tym ciekawe pod względem architektonicznym budynki, które idealnie wpasują się w przestrzeń i staną się wymarzonym miejscem do życia.CDI Konsultanci Budowlani jest częścią Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. Spółka świadczy usługi dla branży budowlanej w zakresie nadzorów inwestorskich, kosztorysowania, przeglądów technicznych, audytów, biznes planów. Posiada także doświadczenie w kompleksowym zarządzaniu inwestycjami.