Oferujemy mieszkania z gwarancją najmu - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Oferujemy mieszkania z gwarancją najmu
Data publikacji: 28.02.2019

Aktualnie w portfelu segmentu deweloperskiego Grupy Kapitałowej IMMOBILE znajdują się dwie duże inwestycje mieszkaniowe - Platanowy Park oraz Osiedle Uniwersyteckie. Doskonała lokalizacja i szereg nowoczesnych rozwiązań, czynią je nie tylko wymarzonym miejscem do życia, ale dzięki programowi przygotowanemu przez dewelopera CDI, również świetną lokatą kapitału dla inwestorów.

Dla osób, które chciałyby zainwestować w mieszkania na wynajem, przygotowano specjalne warunki nabycia mieszkania pod kątem inwestycyjnym, z gwarancją najmu. Zakupione mieszkanie ma zapewniony czynsz najmu przez okres 5 lat. Przystąpienie do programu jest bardzo proste - rozpoczyna się od wyboru nieruchomości zgodnie z preferencjami i stanem finansów inwestora. CDI oferuje klientom inwestycyjnym zakup mieszkania wraz z komórką lokatorską i miejscem postojowym oraz jego kompleksowe wykończenie i umeblowanie w ustalonym budżecie. Cena obejmuje kompleksowe przygotowanie lokalu pod wynajem, tj. konsultację z projektantem wnętrz, przygotowanie projektu oraz nadzór nad prowadzonymi pracami.

Naszym zadaniem jest znalezienie najemcy i dokonanie wszelkich formalności związanych z najmem. Decydując się na zakup mieszkania jako inwestycję, inwestor zyskuje czas, bezpieczeństwo, komfort i dochód. Ustalenie stopy zwrotu dla Klienta odbywa się w oparciu o analizę rynku i stawki dla nieruchomości o podobnym standardzie i lokalizacji. Zyski z wynajmu mogą bowiem znacznie przewyższyć te z lokat bankowych.Wzięcie udziału w programie jest świetną alternatywą dla zarządzania wynajmowanym mieszkaniem przez jego właściciela. Samodzielny rentier na swojej drodze może spotykać takie problemy jak brak czasu na dopilnowanie płatności, napraw czy wyszukiwanie najemców, przestoje w najmie, nieuczciwi lokatorzy, niszczenie mienia, opóźnienia w opłatach i wiele innych. Zgodnie z raportem REAS/ Mieszkanicznik Najem Mieszkań w Polsce 2018, aż co trzeci właściciel napotyka problemy z terminowym egzekwowaniem opłat, a prawie co piąty borykał się ze skargami sąsiadów na swoich lokatorów. Przerzucenie tych kwestii na doświadczonego zarządcę, w roli którego wystąpi spółka CDI Konsultanci Budowlani, pozwala cieszyć się spokojem i stabilnym zyskiem.

W ramach oferty firma CDI zawiera umowę o zarządzanie lokalem z właścicielem nieruchomości i zobowiązuje się w okresie pięciu lat do kompleksowej obsługi jego najmu. 5-letnia umowa to gwarancja stałego zysku dla najmującego, bez zobowiązań wynikających z zarządzaniem mieszkaniem. W jej ramach CDI zobowiązuje się do: • poszukiwania najemców;


 • negocjowania i podpisywania umów najmu;


 • reprezentowania właścicieli wobec najemców;


 • reprezentowania właścicieli na podstawie udzielonego pełnomocnictwa przed urzędami państwowymi, organami administracji samorządowej, bankami, pocztą i innymi instytucjami w tym Wspólnotami Mieszkaniowymi


 • podpisywania umów z dostawcami mediów;


 • szybkich, skutecznych i profesjonalnych interwencji we wszelkiego rodzaju nagłych awariach i sytuacjach alarmowych;


 • pobierania przychodów z tytułu najmu lokalu mieszkalnego;


 • rozliczania najemcy z tytułu czynszu i zużycia mediów;


 • windykacji należności od najemcy poprzez wysyłanie dyscyplinujących pism wzywających do zapłaty, a także w razie potrzeby poprzez dochodzenie roszczeń na drodze postępowania sądowego i egzekucyjnego w imieniu właściciela;


 • prowadzenia bieżącej korespondencji związanej z wykonywanymi czynnościami;


 • prowadzenia ewidencji przychodów i kosztów związanych z wynajmowanym lokalem mieszkalnym;


 • regulowania zobowiązań właściciela wobec Wspólnoty Mieszkaniowej lub innych instytucji;


 • cyklicznego przedstawienia właścicielom sprawozdań finansowych.
Dodatkowo firma CDI oferuje za dodatkowym wynagrodzeniem pomoc w przygotowaniu mieszkania do kolejnych najmów, tj: odnawianie, remontowanie, przerabianie i meblowanie lokalu.

Platanowy Park to multifunkcyjne osiedle powstające na niemal 10 -ciu hektarach powierzchni, w kwartale ulic Sułkowskiego, Dwernickiego, Kamiennej i Leśnej. Planowana zabudowa obejmuje zarówno funkcje mieszkaniowe, jak i powierzchnie biurowe, handlowe, usługowe, tereny zielone, drogi dojazdowe oraz miejsca postojowe. Nowoczesna, przestrzenna architektura łączy funkcjonalność z wysokimi walorami estetycznymi. To inwestycja idealna dla osób ceniących sobie komfort mieszkania na cichym osiedlu, z jednoczesnym dostępem do atrakcji i rozrywek centrum miasta. To również perfekcyjna lokalizacja dla osób poszukujących mieszkań o przeznaczeniu inwestycyjnym.

Osiedle Uniwersyteckie to Inwestycja zlokalizowana jest na 5 hektarowej działce przy ul. Strzeleckiego w Bydgoszczy. W jej ramach zadania przewidziano realizację 15 budynków mieszkalnych o łącznej liczbie ok. 600 mieszkań. Trwa budowa pierwszego etapu, na który składają się trzy 4-kondygnacyjne budynki mieszkalnych pierwszego etapu, o łącznej liczbie 108 mieszkań i powierzchni PUM 4.431 m². W jego ramach powstanie także 36 indywidualnych garaży wbudowanych w budynki oraz 72 zewnętrznych miejsc postojowych. Realizację przewidziano w okresie od IV kwartału 2018 roku do IV kwartału 2019 roku.Wkrótce do programu dołączą kolejne projekty deweloperskie spółki.