PGE po raz kolejny wybiera Atrem - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

PGE po raz kolejny wybiera Atrem
Data publikacji: 04.01.2023

4 stycznia Atrem S.A. poinformowała o pierwszych sukcesach nowego roku. Chodzi o wybór tej spółki przez PGE Dystrybucja, w postępowaniu dotyczącym realizacji modernizacji stacji elektroenergetycznej.
Atrem S.A., w raporcie bieżącym poinformowała o wyborze jej oferty dokonanym przez PGE Dystrybucja S.A., w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „Modernizacja stacji elektroenergetycznej 110/15 kV Polanka w Czarnej Białostockiej na terenie Oddziału Białystok PGE Dystrybucja S.A.”
 Jak podano w komunikacie, wynagrodzenie wykonawcy wynieść ma 15.895.000,00 zł netto, tj. 19.550.850,00 zł brutto.
 
Stacje elektroenergetyczne są ważnym elementem sieci. To węzły sieci, których głównym zadaniem jest rozdział lub transformacja energii elektrycznej. Dzięki ich sprawnemu funkcjonowaniu, dystrybuowany jest prąd. W rozwijającej się transformacji energetycznej Polski, bardzo ważnym zadaniem jest modernizacja starszych stacji elektroenergetycznych. Zazwyczaj przeprowadza się ją w celu zwiększenia stabilności działania czy unowocześnienia urządzeń oraz systemów sterowania, co wpływa na wygodę obsługi, np. poprzez wprowadzenie automatyzacji niektórych procesów.
 
W kontekście bieżących wydarzeń gospodarczych, akcentuje się rolę Atremu S.A. w poprawie bezpieczeństwa energetycznego Polski. Zarówno energetyka, jak i gazownictwo są sektorami, z których spółka się wywodzi. Kolejnym wielkim wyzwaniem dla Polski jest OZE. ‘Atrem będzie w tych wyzwaniach chętnie uczestniczyć’ – deklaruje prezes spółki, Andrzej Goławski.