Pierwsza wiecha na osiedlu Rabatki - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Pierwsza wiecha na osiedlu Rabatki
Data publikacji: 28.01.2022

Budowa pierwszego etapu najnowszej inwestycji deweloperskiej Grupy Kapitałowej IMMOBILE dotarła do ważnego etapu. Zakończono prace konstrukcyjne, w związku z czym na budowie odbyła się tradycyjna uroczystość zawieszenia wiechy.
W czwartek 20 stycznia nad inwestycją Rabatki zawisła symboliczna wiecha z gałęzi i ozdobnych wstęg. To symboliczny koniec wznoszenia I etapu inwestycji mieszkaniowej zlokalizowanej na bydgoskim Okolu, nad urokliwym Kanałem Bydgoskim. Nasza spółka deweloperska CDI Konsultanci Budowlani przygotowała z tej okazji kameralną uroczystość będącą podziękowaniem dla budowniczych oraz wszystkich którzy przyczynili się do powstania pierwszych budynków tego osiedla. 
Rabatki to najnowsza inwestycja mieszkaniowa bydgoskiego dewelopera CDI Konsultanci Budowlani. Prace budowlane realizowane są tutaj od nieco ponad roku. W tym czasie na budowie zużyto 3420 m3 betonu (około 450 betonomieszarek - tzw. gruszek), 295 000 cegieł i 350 000 kg stali. Prace nad tym etapem powinny się zakończyć pod koniec tego roku.
Inwestycja Rabatki realizowana jest przy ulicy Czarna Droga na Okolu. Bezpośrednio przy budynkach znajduje się Stary Kanał Bydgoski oraz V Śluza, która powstała wraz z Kanałem. W miejscu inwestycji, w latach 60. i 70., uprawiano chryzantemy i róże i właśnie od tego swoją nazwę wziął ten projekt. 
 
W planach jest kilka budynków wielorodzinnych. Obecnie realizowany jest I etap z dwoma obiektami. W budynkach A i B  powstaje 130 mieszkań o powierzchni od około 35 do 96 m2. W większym (budynek A) będzie 95 mieszkań, w mniejszym 35 mieszkań. Budynki ulokowano tak, żeby „otworzyć” je na pobliską wodę. Każdy obiekt będzie miał po sześć kondygnacji. Na parterze zaplanowano indywidualne garaże, a wyżej mieszkania.