Pierwsze elewacje na Osiedlu Uniwersyteckim, przygotowania do budowy II etapu - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Pierwsze elewacje na Osiedlu Uniwersyteckim, przygotowania do budowy II etapu
Data publikacji: 26.11.2019

Budowa pierwszego etapu Osiedla Uniwersyteckiego zbliża się do końca, w listopadzie odsłonięte zostały pierwsze fragmenty elewacji trzech budynków wielorodzinnych. Równocześnie prowadzone są prace przygotowujące do budowy kolejnego etapu, a cały kompleks przewiduje 15 budynków wielorodzinnych. Prezentujemy dokumentację fotograficzną prac autorstwa Krystiana Dobosza z bloga Bydgoszcz w Budowie.

Budowa pierwszego etapu rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. W trzech budynkach powstanie łącznie 108 mieszkań i 36 garaży, powierzchnia mieszkań kształtuje się w przedziale od 26,91 m2 do 54,87 m2. Wszystkie trzy budynki zaprojektowane zostały jako pięciokondygnacyjne bloki z jedną kondygnacją częściowo podziemną, która została przeznaczona dla indywidualnych garaży, a także komórek lokatorskich.

W drugim etapie przewidziana jest budowa kolejnych trzech, niemal identycznych budynków jak w etapie pierwszym. W listopadzie zostało wydane pozwolenie na budowę bloku, najbardziej oddalonego od sąsiadującego z osiedlem Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Prace budowlane powinny rozpocząć się w najbliższych tygodniach. Na placu budowy stoi już pierwszy z dwóch żurawi, które pracować będą podczas budowy kolejnego etapu.

Za projekt odpowiedzialna jest bydgoska Pracownia Architektoniczna Krzysztof Łukanowski. Inwestorem i generalnym wykonawcą Osiedla Uniwersyteckiego jest spółka CDI Konsultanci Budowlani, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej IMMOBILE. Obecnie, oprócz Osiedla Uniwersyteckiego, CDI jest w trakcie budowy trzeciego etap Platanowego Parku, największej inwestycji deweloperskiej w Bydgoszczy. Spółka także dokonuje przebudowy byłego biurowca Projprzemu na kolejny hotel sieci Focus Hotels przy ulicy Bernardyńskiej. Trwają również zaawansowane prace projektowe nowej inwestycji mieszkaniowej, która powstanie przy Starym Kanale Bydgoskim.