Podpisanie umowy między Atremem i PGE Dystrybucja. Rozmowa o polskich sieciach. - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Podpisanie umowy między Atremem i PGE Dystrybucja. Rozmowa o polskich sieciach.
Data publikacji: 19.01.2023

Sfinalizowano umowę pomiędzy Atremem, a PGE Dystrybucja, o której informowaliśmy już na etapie wyboru oferty na początku stycznia. Należąca do Grupy Kapitałowej IMMOBILE spółka, zmodernizuje stację elektroenergetyczną w Czarnej Białostockiej.
Atrem S.A. na początku stycznia poinformował w raporcie bieżącym o wyborze jej oferty, dokonanym przez PGE Dystrybucja S.A., w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „Modernizacja stacji elektroenergetycznej 110/15 kV Polanka w Czarnej Białostockiej na terenie Oddziału Białystok PGE Dystrybucja S.A.” 

Dwa tygodnie później, 19 stycznia miało miejsce podpisanie umowy. Wynikające z niej wynagrodzenie Atremu to 15.895.000,00 zł netto, tj. 19.550.850,00 zł brutto.

Kilka dni wcześniej prezes zarządu Atrem S.A. Andrzej Goławski wziął udział w rozmowie na temat modernizacji polskich sieci energetycznych. W jej trakcie wytłumaczył dlaczego polskie sieci są niewydolne oraz czym są GPZ-y i projekty typu Smart Grid. Wśród poruszonych tematów znalazło się także biogazownie i przyszłość polskiej energetyki.