Powołanie 'Fundacji Rodziny Jerzych' i zmiany w strukturze akcjonariatu - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Powołanie 'Fundacji Rodziny Jerzych' i zmiany w strukturze akcjonariatu
Data publikacji: 30.08.2023

Zgodnie z treścią raportów bieżących nr 14/2023 oraz 15/2023, Grupa Kapitałowa IMMOBILE poinformowała o transakcjach na akcjach spółki i wprowadzeniu do akcjonariatu nowego podmiotu, jakim jest 'Fundacja Rodziny Jerzych' Fundacja Rodzinna.
Zgodnie z transakcjami opisanymi w powiadomieniach, prezes Grupy Kapitałowej IMMOBILE wraz z Członkinią Rady Nadzorczej spółki, Beatą Jerzy, dokonali darowizny części posiadanych akcji na rzecz 'Fundacji Rodziny Jerzych'  Fundacji Rodzinna.  Obecnie podmiot ten dysponuje liczbą 37 400 000 akcji.  Jednocześnie Fundacja ta weszła do struktury akcjonariatu spółki, aczkolwiek stan posiadania Rafała Jerzego, jako prezesa zarządu obu podmiotów, pozostał niezmieniony. 

"Przekazanie pakietu kontrolnego do Fundacji ma na celu ochronę interesu rodziny Jerzych, pracowników kadry zarządzającej Grupy Kapitałowej IMMOBILE oraz stabilność posiadania akcji przez rodzinę Jerzych, co jest istotne dla akcjonariuszy mniejszościowych" - tak te formalne zmiany skomentował prezes Jerzy. Więcej w dostępnym wyżej komentarzu prezesa do raportów bieżących 14 i 15/2023.