Prace wykończeniowe w II etapie Osiedla Uniwersyteckiego - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Prace wykończeniowe w II etapie Osiedla Uniwersyteckiego
Data publikacji: 13.10.2021

Trwają prace wykończeniowe przy II etapie Osiedla Uniwersyteckiego, realizowanego w bydgoskim Fordonie przez CDI, lidera segmentu deweloperskiego Grupy Kapitałowej IMMOBILE i jednego z największych deweloperów w Bydgoszczy. W końcowej fazie zrealizowano takie elementy wewnętrzne budynków jak drzwi do mieszkań i płytki na klatkach schodowych. Na zewnątrz ku końcowi dobiegają prace przy zieleni i placach zabaw. 

W II etapie Osiedla Uniwersyteckiego znalazło się 106 mieszkań o powierzchni od 26,67 do 73,44 m2, rozmieszczonych w trzech bliźniaczych budynkach. Budowa tego etapu inwestycji wystartowała na początku 2020 roku. Jesienią ku końcowi dobiegała faza konstrukcyjna, a w listopadzie zawisła tradycyjna wiecha wieńcząca zakończenie tego etapu budowy. Kolejne miesiące na budowie upłynęły na pracach instalacyjnych, wstawianiu okien, wykonywaniu elewacji czy wykańczaniu części wspólnych. Obecnie końca dobiegają prace wykończeniowe, głównie przy zagospodarowaniu zieleni i nasadzeń, placach zabaw oraz na klatkach. Całość zakończona zostanie jeszcze w tym roku, aby niebawem rozpocząć przekazywanie mieszkań tego etapu.Urokliwe zdjęcia Osiedla Uniwersyteckiego przy zachodzie jesiennego słońca, wykonane zostały w październiku 2021.

Wznoszenie poprzedniego, pierwszego etapu Osiedla, składającego się z trzech budynków z 108 mieszkaniami, trwało dwa lata i zakończyło się w czerwcu 2020. Docelowo powstanie tutaj piętnaście budynków wielorodzinnych. Każdy z budynków będzie miał pięć kondygnacji, w tym cztery mieszkalne (nadziemne) oraz jedną częściowo podziemną. Na tej najniższej zaplanowano indywidualne garaże oraz komórki lokatorskie.