PROMStahl zaopatrzył bułgarski oddział DHL w najnowsze rozwiązania techniki przeładunku - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

PROMStahl zaopatrzył bułgarski oddział DHL w najnowsze rozwiązania techniki przeładunku
Data publikacji: 05.07.2022

Spółka PROMStahl dostarczyła najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu techniki przeładunku dla nowego terminalu DHL zlokalizowanego w stolicy Bułgarii. Po wielu realizacjach dla firmy DHL na terenie Polski, to kolejna współpraca z tym klientem - tym razem międzynarodowa.
PROMStahl dostarczył 11 szt. pomostów z najazdem teleskopowym typu PT oraz 1 szt. pomostu typu „combi dock” PTU, który może obsługiwać zarówno małe auta typu Van, jak i dostawcze oraz ciężarowe. Ponadto wyposażył magazyn w 11 szt. uszczelnień doku typu PMV oraz akcesoria takie jak: stalowe naprowadzacze kół typu PEF 211 i gumowe odboje PBGP 90 01 wraz z metalowymi osłonami. 
 Magazyn zlokalizowany jest w pobliżu międzynarodowego lotniska w Sofii. Uroczystego otwarcia dokonano w maju bieżącego roku. Łącznie na 3000 m2 znalazło się 6000 miejsc paletowych wysokiego składowania.
DHL to niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się przewozem przesyłek i logistyką, działające w segmencie międzynarodowych przesyłek kurierskich. Ma zasięg ogólnoświatowy i posiada oddziały w ponad 220 krajach. Firma dostarcza ponad 1,6 miliarda przesyłek rocznie. PROMStahl wykonał dla tej firmy wiele realizacji w Polsce. Jego produkty pracują w centrach logistycznych DHL m.in. w Gdańsku, Przecławiu, Legnicy i Skawinie. DHL jest obecny na rynku bułgarskim od 25 lat. Do swojej nowej, prestiżowej inwestycji w okolicach Sofii, szukał uznanego producenta systemów przeładunkowych. PROMStahl jako jeden z liderów tego segmentu musiał spełniać najwyższe kryteria jakości oraz nowoczesności, jakie aktualnie wymagane są w branży logistycznej. W połączeniu z korzystnym terminem dostawy oraz przystępną ceną, to właśnie zdecydowało o finalnym wyborze oferty tej uznanej spółki, będącej częścią Grupy Przemysłowej PJP Makrum S.A. Bułgarski projekt dla DHL zrealizowano we współpracy z lokalnym dystrybutorem marki PROMStahl, firmą Teya Doors.