Realizacja parkingów Modulo w apartamentowcu, z miejscami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Realizacja parkingów Modulo w apartamentowcu, z miejscami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych
Data publikacji: 17.02.2023

Prezentujemy jedną z najnowszych realizacji systemów parkingowych MODULO w warszawskim apartamentowcu. Rozszerzono tu przestrzeń parkingową o 22 nowe miejsca, w tym dwa uwzględniające potrzeby osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. 
W nowym budynku wielorodzinnym o podwyższonym standardzie wykonania, zamontowane są 22 niezależne miejsca parkingowe. Wśród nich 4 systemy Dual Parker-C100 Basic (16 miejsc parkingowych), 2 systemy Single Parker-C100 Basic (4 miejsca parkingowe) oraz jeden system Single Parker-C100 Basic o specjalnym przystosowaniu dla osób niepełnosprawnych (2 miejsca parkingowe ). Urządzenia zamontowano w IV kwartale 2022 r. Pozwalają na parkowanie pojazdom o wysokości od 160cm do 195cm. Nośność każdego miejsca parkingowego to 2000 kg. Panel obsługujący sterowanie platformami wyposażono w klucz patentowy, odblokowujący działanie systemu.
Systemy parkingowe Modulo można personalizować pod indywidualne potrzeby naszych klientów. Tworzymy specjalne rozwiązania także dla osób niepełnosprawnych, produkując dla nich platformy posiadające bezprogowe wjazdy poszerzone o antypoślizgowy najazd, który umożliwia komfortowy podjazd dla wózków inwalidzkich. Takie rozwiązanie zastosowaliśmy w prezentowanej inwestycji w budynku wielorodzinnym w Warszawie. Szerokość tego miejsca to aż 360 cm.
Wybrane przez klienta w tej realizacji systemy Modulo Parker-C pozwalają na zaparkowanie dwóch lub czterech aut jednocześnie, a wjazd i wyjazd każdym z nich nie jest uzależniony w żaden sposób od pozostałych. System wykorzystując niewielką powierzchnię pozwala w łatwy sposób podwoić ilość dostępnych miejsc parkingowych, bez konieczności rozbudowy budynku w górę. Dostępnych jest wiele wariantów wysokościowych, zależnie od preferencji inwestora. Jest to najbardziej standardowe, uniwersalne i najchętniej wybierane przez klientów rozwiązanie, dedykowane do każdego typu hal garażowych i garaży podziemnych.