Relacja z misji gospodarczej MAKRUM w Iranie - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Relacja z misji gospodarczej MAKRUM w Iranie
Data publikacji: 25.05.2016

W dniach 7-13 maja, spółka MAKRUM Project Management udała się na misję gospodarczą do Iranu, gdzie odwiedziła trzy miasta: Teheran, Karaj i Tebriz.Podczas pobytu w Teheranie odwiedziliśmy Targi Oil&Gas. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych na świecie pod względem liczby uczestników i ich różnorodności. Obecność światowej czołówki branży a także bardzo silnej reprezentacji rynku irańskiego, stanowiła doskonałą okazję do zaprezentowania oferty i doświadczenia MAKRUM Project Management. Reprezentacja naszej spółki nawiązała podczas tego wydarzenia ważne kontakty i przeprowadziła wstępne rozmowy na temat współpracy z potencjalnymi partnerami handlowymi z Iranu i innych krajów świata.

Kolejnym ważnym punktem misji gospodarczej była wizyta w mieście Karaj, stolicy prowincji Alborz, zwanej również przemysłową satelitą Teheranu. Skorzystaliśmy z zaproszenia Izby Handlowo-Przemysłowej (Alborz CCIMA), gdzie odbyliśmy rozmowy B2B z irańskimi partnerami handlowymi zainteresowanymi współpracą z MAKRUM; zarówno w zakresie dostawy maszyn jak i współpracy w obszarze projektowania i technologii. Oferta MAKRUM cieszyła się dużym zainteresowaniem, a nawiązane kontakty pozwalają na budowanie i rozwijanie współpracy z irańskimi przedsiębiorcami.

Rozmowy B2B kontynuowane były podczas wieczornej kolacji w ekskluzywnym hotelu Espinas w Teheranie. Kolacja odbyła się w bardzo miłej atmosferze i pozwoliła na wymianę doświadczeń i zacieśnienie nawiązanych relacji biznesowych.

Wizyta w Tebrizie - stolicy prowincji Azerbejdżan Wschodni - była kolejnym punktem programu misji.

Przedstawiciele MAKRUM PM zostali oficjalnie przyjęci w Izbie Handlowej w Tebrizie (TzCCIMA). W spotkaniu uczestniczyły zarówno władze izby jak i czołowi przedstawiciele świata biznesu prowincji Azerbejdżan Wschodni. W trakcie części oficjalnej przedstawiciele MAKRUM PM mieli okazję zaprezentować profil działalności spółki oraz możliwe obszary współpracy z partnerami irańskimi. Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się szereg spotkań B2B z przedsiębiorcami zainteresowanymi współpracą z MAKRUM.

W mieście Tebriz złożyliśmy również wizytę w Fabryce Traktorów, gdzie rozmawialiśmy o możliwościach kooperacji.

Kolejnym punktem programu była wizytacja Międzynarodowych Targów Budowlanych XXI International Building Materials, Construction Machinery and Equipment TF.Spółki MAKRUM od wielu lat działają na rynkach zagranicznych – już prawie 30% oferowanych produktów i usług stanowi sprzedaż eksportową. Są to głównie kontrahenci z Niemiec oraz krajów Skandynawskich. Dywersyfikacja rynków zbytu jest jednym z podstawowych celów MAKRUM, dlatego spółka aktywnie działa również na rynkach wschodnich, na których głównie w latach ’80 i ’90 z powodzeniem realizowała zaawansowane projekty przemysłowe. Mając za atut swoje wieloletnie doświadczenie, a także zdolność do dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb klienta, spółka realizuje plan przywrócenia sieci sprzedaży swoich tradycyjnych produktów, jak i wprowadzenia nowych maszyn i rozwiązań.