Ruszyła budowa II etapu Osiedla Uniwersyteckiego - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Ruszyła budowa II etapu Osiedla Uniwersyteckiego
Data publikacji: 01.03.2020

Podczas gdy oferta I etapu Osiedla Uniwersyteckiego liczy już zaledwie kilka wolnych mieszkań, rozpoczęła się budowa II etapu fordońskiej inwestycji. W ramach tego etapu powstanie kolejne 106 mieszkań, 36 indywidualnych garaży oraz 70 zewnętrznych miejsc postojowych. Termin realizacji planowany jest na 4Q2021 a równocześnie rozpoczęły się prace przygotowujące do budowy etapu trzeciego.

Inwestycja zlokalizowana jest na 5 hektarowej działce przy ul. Strzeleckiego. W ramach budowy I i II etapu przewidziany został również remont ulicy, który znacznie usprawni ruch na osiedlu. Cała inwestycja przewiduje realizację 15 budynków mieszkalnych o łącznej liczbie ok. 600 mieszkań. W każdym z bloków zaplanowano przestronne klatki schodowe oraz indywidualne garaże zlokalizowane w bryle budynku. Wysokiej jakości materiały budowlane i wykończeniowe, infrastruktura teletechniczna, przestronne windy, najtrafniej charakteryzują nową inwestycję CDI Konsultanci Budowlani. Chcąc zaspokoić potrzeby zarówno singli, młodych małżeństw, jak i większych rodzin, przygotowaliśmy zróżnicowane rozkłady mieszkań od 26,9m2 do 54,7m2. Te najpopularniejsze metraże mają możliwość łączenia i modyfikacji układu, pozwalając osiągnąć oczekiwaną funkcjonalność. W projekcie uwzględniliśmy także zagospodarowanie terenów zielonych, spełniających funkcje estetyczną i rekreacyjną.

Osiedle Uniwersyteckie to projekt który budził duże zainteresowanie już na długo przed ujawnieniem pierwszych informacji na temat jego szczegółów. Uwagę mieszkańców Bydgoszczy przyciągała potencjalna lokalizacja tej inwestycji. Położenie Osiedla Uniwersyteckiego to według mieszkańców dzielnicy jedna z lepszych lokalizacji w Fordonie. Doskonale skomunikowana, pozwala w krótkim czasie dotrzeć zarówno do najatrakcyjniejszych miejsc osiedla jak i do centrum miasta. Sąsiedztwo przedszkoli, szkół, uczelni, urozmaiconego zaplecza handlowego i ośrodków zdrowia zapewnia codzienny komfort życia. Jednocześnie pozwala w pełni korzystać z zakątków przyrodniczych – wizytówki Fordonu.Więcej informacji o Osiedlu Uniwersyteckim znaleźć można na stronie inwestycji:www.osiedleuniwersyteckie.pl