Start przebudowy biurowca PROJPRZEM MAKRUM na nowy hotel Focus - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Start przebudowy biurowca PROJPRZEM MAKRUM na nowy hotel Focus
Data publikacji: 22.07.2019

Ruszyły prace budowlane związane z przebudową dawnego biurowca PROJPRZEM MAKRUM, zlokalizowanego w ścisłym centrum Bydgoszczy. Budynek przejdzie całkowitą metamorfozę, przekształcając się w kolejny hotel sieci Focus. Prezentujemy fotorelację dokumentującą start tej inwestycji.

Hotel w standardzie trzech gwiazdek mieścił się będzie w zrewitalizowanym budynku przy ul. Bernardyńskiej 13, który dotychczas pełnił rolę 8-piętrowego (10-kondygnacyjnego) biurowca. Charakterystyczny błękitny biurowiec Projprzem przez 55 lat istnienia wrósł w panoramę Bydgoszczy i świadomość jej mieszkańców. Budynek wzniesiono według projektu Witolda Jańczaka w 1964 roku. Od powstania mieściła się w nim siedziba firmy Projprzem Makrum. W połowie grudnia 2018 r. spółka ta poinformowała o sprzedaży nieruchomości do spółki zależnej Grupy Kapitałowej IMMOBILE – Hotel 1 Sp. z o.o. W ostatnich tygodniach jego ostatni lokatorzy - pracownicy jednej ze spółek Grupy, Projprzem Budownictwo - przenieśli się do nowej siedziby całej Grupy Kapitałowej, zlokalizowanej w nowym biurowcu IMMOBILE K3 przy Placu Kościeleckich.

W pierwszej, rozpoczętej fazie przebudowy, budynek jest opróżniany z pozostałości po dawnych najemcach. Wokół budynku powstaje rusztowanie, a ekipy budowlane montują windę towarową. Wykonywane są już pierwsze prace wyburzeniowe we wnętrzach, które zostaną poddane gruntownej przebudowie, aby dostosować je do współczesnych standardów hotelowych. Modyfikacji ulegną również instalacje elektryczne, sanitarne i przeciwpożarowe. Prace zewnętrzne zaś skupią się na zupełnie nowej elewacji z dużą ilością przeszkleń.

Inżynierem kontraktu w tej inwestycji jest lider segmentu deweloperskiego Grupy – CDI Konsultanci Budowlani. Autorem projektu przebudowy jest Piotr Bartkowiak ze studia Architektonika z Bydgoszczy.

Za zdjęcia z inwestycji tradycyjnie dziękujemy Krystianowi Doboszowi, autorowi bloga Bydgoszcz w Budowie, gdzie znaleźć można więcej zdjęć i dodatkowe informacje na temat inwestycji.