Uroczystość zawieszenia wiechy na Osiedlu Uniwersyteckim - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Uroczystość zawieszenia wiechy na Osiedlu Uniwersyteckim
Data publikacji: 05.07.2019

W czwartek 4 lipca oficjalnie zakończyło się wznoszenie konstrukcji trzech budynków wielorodzinnych Osiedla Uniwersyteckiego, drugiego dużego projektu deweloperskiego Grupy Kapitałowej IMMOBILE, realizowanego pod skrzydłami spółki deweloperskiej CDI. Moment ten zwieńczyła tradycyjna uroczystość zawieszenia wiechy.

Ozdobny wieniec z gałęzi i wstążek symbolicznie zawisł na szczycie jednego z trzech wybudowanych budynków. Na uroczystości zgromadziło się liczne grono osób, wśród których znaleźli się budowlańcy i inspektorzy pracujący przy inwestycji, przedstawiciele dostawców, biura projektowego, w tym architekt Krzysztof Łukanowski, pracownicy i zarząd Grupy Kapitałowej IMMOBILE oraz dziennikarze.

Uroczystość zawieszenia wiechy to tradycja budowlana, organizowana po zakończeniu prac związanych z wykonaniem konstrukcji obiektu. Wiecha jest mocowana najczęściej na najwyższym elemencie budowli, a jej wygląd tradycyjnie ma postać ozdobnego wieńca lub drzewka z kwiatów, traw i gałęzi. Wciągnięcia wieńca na szczyt budowli dokonał kierownik budowy Jakub Bryliński oraz inżynier budowy Mateusz Benda. Moment ten poprzedziły krótkie przemowy i podziękowania od menadżera kontraktu Jarosława Lanowskiego, reprezentującego spółkę CDI, oraz prezesa zarządu Grupy Kapitałowej IMMOBILE Rafała Jerzego. Po części formalnej miał miejsce poczęstunek dla zgromadzonych gości.Dziękuje osobom, które biorą udział w tym projekcie budowlanym. Teraz jest okazja do wymiany uwag i pogratulowania sobie. Wiele osób bierze udział w tym dziele, teraz jest dobry moment do tego, by popatrzeć na efekt swojej pracy, który pozostaje na trwałe. Jest to piękne miejsce do mieszkania dla mieszkańców Fordonu – powiedział prezes Rafał Jerzy.Na 5-hektarowej działce w Bydgoskim Fordonie obecnie powstaje pierwszy etap inwestycji. Budynki budowane są wzdłuż ulicy Strzeleckiego. W obiektach znajdzie się 108 mieszkań o powierzchni od 26,91 m2 do 54,87 m2. Bloki będą niemal identyczne, dlatego każdy z nich będzie miał 36 mieszkań oraz 12 indywidualnych garaży na najniższej kondygnacji. Realizację inwestycji przewidziano w okresie od IV kwartału 2018 roku do IV kwartału 2019 roku.

W każdym z bloków zaplanowano przestronne klatki schodowe oraz indywidualne garaże zlokalizowane w bryle budynku. Wysokiej jakości materiały budowlane i wykończeniowe, infrastruktura teletechniczna, przestronne windy, najtrafniej charakteryzują nową inwestycję CDI Konsultanci Budowlani. Chcąc zaspokoić potrzeby zarówno singli, młodych małżeństw, jak i większych rodzin, przygotowaliśmy zróżnicowane rozkłady mieszkań. Te najpopularniejsze metraże mają możliwość łączenia i modyfikacji układu, pozwalając osiągnąć oczekiwaną funkcjonalność. W projekcie uwzględniliśmy także zagospodarowanie terenów zielonych, spełniających funkcje estetyczną i rekreacyjną.Więcej zdjęć z uroczystości znaleźć można na blogu Bydgoszczy w Budowie