Nowa inwestycja deweloperska w przygotowaniu - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Nowa inwestycja deweloperska w przygotowaniu
Data publikacji: 09.07.2019

Grupa Kapitałowa IMMOBILE poinformowała w raporcie bieżącym o pracach nad nową inwestycją w swoim segmencie deweloperskim. Będzie to już trzeci projekt dewelopera CDI w Bydgoszczy.

W raporcie poinformowano o zgodzie udzielonej przez spółkę CDI Konsultanci Budowlani spółce zależnej CDI 4, na rozpoczęcie inwestycji deweloperskiej w bydgoskiej dzielnicy Okole. Projekt ten polegać ma na budowie budynku wielorodzinnego z około 130 mieszkaniami, o łącznej powierzchni użytkowej ok. 7300 mkw. Spółka oszacowała przychody z opisywanej inwestycji na ok. 43 mln PLN.Dodatkowo w raporcie ujawniono o zawarciu 3 lipca 2019 r. przez CDI 4 umowy przedwstępnej na zakup nieruchomości pod tę inwestycję. Zarząd przekazał także że planuje kontynuowanie inwestycji developerskiej w opisywanej lokalizacji i nie wyklucza kolejnych zakupów nieruchomości powiększających zakres inwestycji.Obecnie segment deweloperski Grupy Kapitałowej IMMOBILE realizuje dwa duże etapowane projekty deweloperskie - Platanowy Park oraz Osiedle Uniwersyteckie. Obie inwestycje powstają w Bydgoszczy i cieszą się dużym zainteresowaniem.

W ramach Platanowego Parku oddano do użytkowania już dwa etapy mieszkaniowe składające się łącznie z czterech budynków wielorodzinnych oraz lokali użytkowych. Kolejny etap jest w trakcie budowy i sprzedaży. Równolegle trwają prace przygotowawcze nad nowym etapem. Drugie osiedle, zlokalizowane w bydgoskim Fordonie, rozpoczęło swoją budowę w minionym roku, a niedawno zakończono prace konstrukcyjne w pierwszym etapie obejmującym trzy budynki wielorodzinne.