„Świadomy i aktywny inwestor giełdowy” - cykl edukacyjny we współpracy z blogiem Profesjonalny Inwestor - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

„Świadomy i aktywny inwestor giełdowy” - cykl edukacyjny we współpracy z blogiem Profesjonalny Inwestor
Data publikacji: 21.09.2016

Grupa Kapitałowa IMMOBILE zaangażowała się we współpracę z autorem bloga Michał Stopka Inwestor Profesjonalny. Współpraca ta ma na celu podejmowanie działań edukacyjnych, skierowanych do polskich inwestorów indywidualnych. W jej ramach powstaje cykl edukacyjny „Świadomy i aktywny inwestor giełdowy”.Cykl wpisów wyjaśnia wiele interesujących zagadnień z zakresu inwestowania i giełdy. Ma on na celu, między innymi pokazanie czytelnikowi gdzie znaleźć informacje potrzebne do oceny spółek giełdowych w które chciałby on zainwestować, uświadomienie jak ważne dla takiej spółki są odpowiednio prowadzone relacje inwestorskie, czym jest dzień inwestora, dlaczego warto brać regularny udział w Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy spółek ze swojego portfela i wiele innych użytecznych kwestii.Pierwszy artykuł z seriiŚwiadomy i aktywny inwestor giełdowy” zatytułowany Struktura oszczędności Polaków: dlaczego tak mało oszczędności lokujemy na giełdzie?, ukazał się 6 września. Michał Stopka szukał w nim odpowiedzi na pytania dlaczego Polacy mają takiej niskie oszczędności, dlaczego tak mało oszczędności lokują na giełdzie, a także opisał jak przedstawia się procentowy podział oszczędności naszych rodaków - ile inwestują w IKE, IKZE, akcje czy TFI oni, a ile osoby żyjące w krajach zachodnich. Skupił się też na takich czynnikach związanych z oszczędzaniem jak np. fatalna sytuacja demograficzna naszego kraju czy emigracja Polaków i... ich oszczędności.Zachęcamy do zapoznania się z tym wpisem oraz do udziału w szerokiej dyskusji, która wywiązała się w dziesiątkach komentarzy do poruszanych tam tematów. Zachęcamy również do śledzenia bloga Michała Stopki, naszego bloga oraz profilu na Facebooku, gdzie regularnie znaleźć będzie można kolejne artykuły z edukacyjnego cyklu "Świadomy i aktywny inwestor giełdowy". Skupiać się one będą na następujących tematach:  1. Sprawozdanie finansowe spółki giełdowej: co ciekawego możemy z niego wyczytać?


  2. Polityka dywidendowa firmy: co warto o niej wiedzieć?


  3. Źródła pozyskiwania informacji o spółce giełdowej


  4. Jak wykorzystać relacje inwestorskie do poznania biznesu spółki giełdowej


  5. Dlaczego warto znać przepisy prawa o funkcjonowaniu spółki giełdowej?


  6. Udział inwestora w życiu spółki giełdowej najlepszym źródłem informacji o firmie


  7. Spotkanie z moimi czytelnikami i z relacjami inwestorskimi spółki giełdowej


  8. Dzień inwestora w spółce giełdowej


  9. Udział w Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy spółki giełdowej
Autor bloga Michał Stopka to analityk akcji/zarządzający akcjami oraz inwestor indywidualny z ponad 15-letnim doświadczeniem. Jego owocem jest wiedza którą autor zawiera na swoim blogu oraz przekazuje podczas szkoleń. Absolwent SGH z tytułem CFA; już w czasie studiów był założycielem Studenckiego Koła Naukowego Klub Inwestora. W latach 2009-2012 odpowiedzialny był za wyniki inwestycyjne części portfela akcyjnego w Funduszu Emerytalnym ING. W latach 2007-2009 pracował jako analityk akcji w Funduszu Emerytalnym Pocztylion. Wcześniej zdobywał doświadczenie jako inwestor indywidualny, co w pracy zawodowej pomogło mu osiągać ponadprzeciętne wyniki inwestycyjne. Od 2007 roku jest aktywnym blogerem inwestycyjnym, którego stronę regularnie odwiedzają tysiące osób. Za swoją misję jako blogera, uważa szerzenie wiedzy dotyczącej inwestowania i giełdy.