Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy - 13.08.2015 r. - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy - 13.08.2015 r.
Data publikacji: 17.08.2015

W dniu 13 sierpnia 2015 odbyło się kolejne Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. O godzinie 11.00 w hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy stawiło się ponad 40 akcjonariuszy oraz gości naszej Spółki. Przywitał ich Prezes Rafał Jerzy.Głównym tematem jaki poruszony został na spotkaniu były zmiany w Statucie Grupy w zakresie możliwości umorzenia akcji oraz regulacji traktujących o wypłatach dywidendy. Mając świadomość szczególnego znaczenia tego typu zapisów dla naszych Akcjonariuszy, postanowiliśmy ponownie poddać je dyskusji. Zaproponowane zmiany zostały zaakceptowane przez głosujących, co potwierdziły nieomal jednogłośne wyniki głosowania. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z podjętymi uchwałami oraz wynikami głosowania:Uchwały podjęte na NWZA 13.08.2015 r.Wyniki głosowani na NWZA 13.08.2015 r.

Po części formalnej odbyły się prezentacje planów i dotychczasowych dokonań IMMOBILE. Prelegentem pierwszej z nich był tradycyjnie Prezes Rafał Jerzy, który przedstawił nowy produkt spółki Makrum Project Management - parkingi mobilne oraz opowiedział o aktualnym stanie zaawansowania czołowych inwestycji Spółki: biurowca IMMOBILE K3, budowanego w centrum Bydgoszczy i osiedla Platanowy Park. Mieliśmy czym się pochwalić - budowa biurowca ruszyła bowiem w zeszłym miesiącu, a dwa pierwsze budynki wielorodzinne Platanowego Parku przygotowujemy do zbliżającego się oddania pierwszym mieszkańcom. Część swojej prezentacji Prezes poświęcił również rozwojowi projektu Ekozakupy.pl - poinformował o nowym sklepie, który niebawem otwieramy w Bydgoszczy. Mieścić się on będzie w pasażu handlowym przy ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy, w sąsiedztwie marketu Kaufland, apteki i innych punktów handlowych. Wierzymy, że taka lokalizacja będzie gwarantem sukcesu.Wystąpił również Zarząd spółki Focus Hotels, opowiadając o dynamicznie rozwijających się projektach gastronomicznych spółki - marce TOGO oferującej ekologiczne i certyfikowane produkty takie jak np. pierogi czy bigos wegetariański oraz FocusPizza, oferującej sprzedaż wysokiej jakości pizzy. Paweł Mirski i Łukasz Płoszyński opowiedzieli też o postępującej budowie nowego hotelu sieci w Gdańsku (otwarcie już w I kwartale przyszłego roku!) oraz planach rozwoju, skupiających się na otwarciu kolejnych obiektów w Lublinie, Białymstoku i trzecim hotelu Focus w Gdańsku.Nie zabrakło też części nieformalnej, gdzie przy kawie i poczęstunku nasi goście mogli wymienić opinie na temat spółki. Konstruktywnym dyskusjom nie było końca.


Dziękujemy wszystkim akcjonariuszom za zaangażowanie i udział w Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. Cieszymy się, że kolejny raz udało nam się zgromadzić w tak licznym gronie oraz poznać nowych Akcjonariuszy. To zdecydowanie najlepsza forma obopólnego kontaktu i zgłębienia planów zarządów poszczególnych spółek. Wszystkich akcjonariuszy którzy nie mieli możliwości spotkać się z nami tym razem, zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji video ze spotkania, którą opublikujemy w przyszłym tygodniu. Przede wszystkim jednak, zapraszamy do udziału w kolejnych Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy!