Wojna pretekstem do stanowienia NOWEGO PRAWA - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Wojna pretekstem do stanowienia NOWEGO PRAWA
Data publikacji: 04.05.2022

W ostatnim czasie zarówno przedsiębiorcy, jak i praktycy prawa zauważają narastający problem niestabilności polskiego prawa, wynikający z ilości nowych aktów prawnych. Polska jest liderem (6krotnie przewyższając na przykład Szwecję) liczby tworzonych regulacji. Za ilością nie podąża także jakość i przejrzystość zasad, a negatywną ocenę obecnego prawodawstwa w naszym kraju tylko pogłębiają okoliczności ich wprowadzania. 

Jakie preteksty są wykorzystywane do stanowienia nowego prawa? Dlaczego przedsiębiorców straszy się coraz groźniejszymi i niezrozumiałymi restrykcjami? Czy mamy się obawiać utraty prawa do własności? Jaka jest przyszłość polskiego prawodawstwa? O tym rozmawia dziś prezes zarządu Grupy Kapitałowej IMMOBILE, Rafał Jerzy, dziennikarz i specjalista PR, Marcin Kowalski oraz radca prawny Jerzy Nadarzewski, Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej GK IMMOBILE. 
 

👉Tematy odcinka: 0:00 Preteksty dla stanowienia nowego prawa 5:45 Reforma kodeksu karnego 7:44 Coraz większe restrykcje wymierzone w przedsiębiorców 11:55 Przyszłość prawodawstwa. Zaprzeczenie prawa własności. Refleksja
 
#prawo#prawodawstwo#przedsiębiorcy