Wracamy do Platanowego Parku - etap III rośnie! - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Wracamy do Platanowego Parku - etap III rośnie!
Data publikacji: 16.09.2021

Platanowy Park to wieloetapowe, największe z nowo budowanych osiedli w Bydgoszczy. Powstaje na niemal 10 hektarach powierzchni, w kwartale ulic Sułkowskiego, Dwernickiego, Kamiennej i Leśnej. Planowana zabudowa obejmuje zarówno funkcje mieszkaniowe, jak i powierzchnie biurowe, handlowe, usługowe, tereny zielone, drogi dojazdowe oraz miejsca postojowe. Obecnie trwają zaawansowane prace na III etapie inwestycji.

Na dziedzińcu III etapu wykonano hydroizolację stropu garażu podziemnego. Dzięki temu w późniejszym etapie budowy będzie można tam nawieźć ziemi i zagospodarować teren. W międzyczasie wykonano drugi chodnik wzdłuż I i II etapu (od strony ulicy Sułkowskiego), a pomiędzy nimi zostaną zasadzone platany. W października wykonawca planuje rozpocząć wykonywanie elewacji na budynku C. We wnętrzach trwa murowanie ścianek działowych oraz montaż instalacji.

Budowa III etapu Platanowego Parku wystartowała wiosną 2020 roku. Prace rozpoczęto od najwyższego budynku - dominanty osiedla, następnie zaczęto prace przy budynku środkowym o bryle w kształcie litery L, a na końcu na budynku skrajnym u zbiegu ulic Dwernickiego i Leśnej.Obecnie wykonawca inwestycji wznosi konstrukcję wszystkich trzech budynków. W środkowym budynku zalano już stropodach nad niższą częścią obiektu, a także montowane są okna. Wieżowiec osiągnął połowę swojej docelowej wysokości. Wkrótce i tam zacznie się montaż okien. Natomiast na budynku od strony ulicy Leśnej trwa wykonywanie czwartego piętra.
 

Dotychczas oddano do użytku 144 mieszkań etapu ‘0’ i 148 mieszkań w ‘I’ etapie. W etapie ‘II’, zakończonym w listopadzie ubiegłego roku, pozostało jeszcze kilka wolnych mieszkań ze 195 oddanych do użytkowania. Po raz pierwszy na tym etapie inwestycji, obok standardowych miejsc postojowych, zastosowano platformy parkingowe MODULO, co pozwala bez konieczności anektowania dodatkowej przestrzeni, na znaczne zwiększenie ilość miejsc parkingowych. Te urządzenia będą również montowane w obecnie powstającym etapie ‘III’. Budowane są równolegle trzy budynki, w tym najwyższy na całym osiedlu 15- kondygnacyjny obiekt, który stanie się niewątpliwą wizytówką tej części Bydgoszczy, o czym będzie można się przekonać w I kwartale 2023 r. Wtedy powinna zakończyć się całość prac przy wszystkich obiektach.