Wyjątkowe wnętrza nowego hotelu Focus w Bydgoszczy (wizualizacje) - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Wyjątkowe wnętrza nowego hotelu Focus w Bydgoszczy (wizualizacje)
Data publikacji: 20.03.2020

Prace budowlane związane z przebudową dawnego biurowca Projprzem Makrum na obiekt sieci Focus Hotels, wchodzą w coraz bardziej zaawansowaną fazę. Częściowo zamontowano już szklaną elewację, a prace wewnątrz budynku przyspieszyły. Inżynierem kontraktu jest firma CDI Konsultanci Budowlani, autorem projektu przebudowy studio Architektonika z Bydgoszczy, zaś projektu wnętrz warszawska pracownia Pik Studio, która ujawniła pierwsze szczegóły dotyczące wystroju najnowszego obiektu.Nowy bydgoski hotel zaskoczy pomysłami dotychczas niestosowanymi w sieci Focus, zmieniając go w nowoczesny i designerski obiekt. Wykorzystane zostaną innowacyjne rozwiązania ułatwiające dostęp do obiektu dla gości z poziomu lobby.Pracownia Pik Studio opublikowała pierwsze wizualizacje wnętrz hotelu.

- Stworzyliśmy wnętrze jedyne w swoim rodzaju: odważne, nowoczesne oraz przyjazne dla gości hotelowych - powiedział Paweł Pałkus, architekt i współwłaściciel Pik Studio portalowi Propert Design. Wyzwaniem dla architektów była adaptacja starej architektury budynku biurowego. - Musieliśmy poradzić sobie z instalacjami wentylacyjnymi oraz klimatyzacyjnymi, które schowaliśmy w podwieszanym suficie tylko w części baru, co dało nam uzyskać jak najwyższy poziom części lobby. Postawiliśmy na odkrycie pierwotnego sufitu i nadanie mu własnego charakteru. Przecierany tynk imitujący beton architektoniczny pozwolił nam na stworzenie rysunku sufitu, który postanowiliśmy przenieść na ścianę i wkomponować logo Focusa - opowiedział Paweł Pałkus.

Trzygwiazdkowy Focus Hotel mieścił się będzie w zrewitalizowanym budynku przy ul. Bernardyńskiej 13, który dotychczas pełnił rolę 8-piętrowego (10-kondygnacyjnego) biurowca. Ze względu na doskonałą lokalizację i malowniczy widok na rzekę Brdę, hotel będzie bazą noclegową zarówno dla gości indywidualnych, jak i biznesowych. Oprócz 85 przestronnych i dobrze wyposażonych pokoi, w nowym hotelu Focus goście będą mieli do dyspozycji restaurację, bar, salę fitness oraz saunę. W obiekcie przewidziano także nowoczesną powierzchnię konferencyjną oraz podziemny parking.

Nowy hotel Focus w Bydgoszczy, będzie charakteryzował się nowoczesnym designem. Inżynierem kontraktu w tej inwestycji jest lider segmentu deweloperskiego Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. – CDI Konsultanci Budowlani. Autorem projektu przebudowy jest natomiast Piotr Bartkowiak ze studia Architektonika z Bydgoszczy.

- Wierzymy, że korzystna lokalizacja z pięknym widokiem na rzekę, niebanalny design oraz ciekawa oferta, przyciągną do nas zarówno klientów biznesowych, jak i osoby podróżujące w celach turystycznych. Focus Hotel Bydgoszcz będzie zdecydowanie obiektem wyróżniającym się na tle pozostałych bydgoskich hoteli – mówi Łukasz Płoszyński, wiceprezes zarządu sieci Focus Hotels.Charakterystyczny błękitny biurowiec Projprzem przez 55 lat istnienia wrósł w panoramę Bydgoszczy i świadomość jej mieszkańców. Budynek wzniesiono według projektu Witolda Jańczaka w 1964 roku. Od powstania mieściła się w nim siedziba firmy Projprzem Makrum. Pracownicy spółek Grupy przenieśli się do nowej siedziby całej Grupy Kapitałowej, zlokalizowanej w biurowcu IMMOBILE K3 przy Placu Kościeleckich.W materiale użyto zdjęć autorstwa Pracowni Pik Studio (źródło) oraz Krystiana Dobosza (źródło)