Zaawansowany stan budowy nowego hotelu Focus w Bydgoszczy - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Zaawansowany stan budowy nowego hotelu Focus w Bydgoszczy
Data publikacji: 24.08.2020

Rok po starcie przebudowy położonego w sercu Bydgoszczy przemysłowego biurowca na nowy obiekt sieci Focus, widać zaskakujące postępy. Prezentowana w minionym roku na wizualizacjach wyjątkowa elewacja, łącząca tradycyjne pokrycie przyziemia z lustrzaną okładziną na wyższych piętrach, została już prawie w całości zamontowana.

Równolegle kontynuowane są prace na zewnątrz budynku oraz w jego wnętrzach, gdzie pojawiają się kolejne instalacje i zabudowa ścian działowych. Trwają także prace wykończeniowe przy windach, które przygotowywane są do odbiorów przez Urząd Dozoru Technicznego. Po dopuszczeniu do pracy wind wewnętrznych, zdemontowana zostanie zewnętrzna winda towarowa, dzięki czemu dokończyć będzie montaż elewacji od strony ulicy Bernardyńskiej. Aktualnie prace przy elewacji wykańczane są na parterze od strony ulicy Stary Port.Wierzymy, że korzystna lokalizacja z pięknym widokiem na rzekę, niebanalny design oraz ciekawa oferta, przyciągną do nas zarówno klientów biznesowych, jak i osoby podróżujące w celach turystycznych. Focus Hotel Bydgoszcz będzie zdecydowanie obiektem wyróżniającym się na tle pozostałych bydgoskich hoteli – mówi Łukasz Płoszyński, wiceprezes zarządu sieci Focus Hotels.

Nowy hotel Focus w Bydgoszczy, będzie charakteryzował się nowoczesnym designem oraz wyjątkowymi widokami z okien na rzekę Brdę i centrum Bydgoszczy. Inżynierem kontraktu w tej inwestycji jest lider segmentu deweloperskiego Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. – CDI Konsultanci Budowlani. Autorem projektu przebudowy jest natomiast Piotr Bartkowiak ze studia Architektonika z Bydgoszczy, a aranżację wnętrz którą prezentowaliśmy niedawno na naszym blogu, przygotowała warszawska pracownia Pik Studio.

Budowę kolejny raz odwiedził Krystian Dobosz, autor bloga Bydgoszcz w Budowie, a efektem tej wizyty są niesamowite zdjęcia inwestycji.