Atrem - Tagi - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Tag: Atrem

Atrem chce zbudować biometanownię oraz szuka akwizycji

Atrem chce zbudować biometanownię - jako wykonawca lub inwestor. Spółka szuka też podmiotów do przejęcia. W studiu w K3 prezes Andrzej Goławski oraz wiceprezes Przemysław Szmyt skomentowali wyniki za I połowę 2023, opowiedzieli o kontrakcie z Orlenem, kolejnych umowach oraz giełdowej wycenie spółki.

Atrem: spadek przychodów w I półroczu wynika z harmonogramu realizacji kontraktów

Atrem S.A., realizująca zadania w takich segmentach jak automatyka i elektroenergetyka, opublikowała wyniki za I półrocze 2023 roku. Pomimo spadku przychodów w tym okresie, w całym 2023 roku spółka oczekuje przychodów przewyższających ubiegłoroczne.

Wypłacono dywidendę w Atremie i PJP Makrum

28 sierpnia jest w tym roku dniem, w którym dywidendę wypłaciły dwie spółki należące do Grupy Kapitałowej IMMOBILE: Atrem oraz PJP Makrum. Wypłata spółki-matki ciągle przed nami.

Wycena BM Santander. Akcje GKI, Atremu i PJP Makrum mocno niedoszacowane

3,90-6,70 zł za akcję – taka jest wycena Grupy Kapitałowej Immobile S.A. wykonana przez Biuro Maklerskie Santander. Akcje Atrem S.A. analitycy wycenili w przedziale 8,80 – 10,40 zł, a PJP Makrum S.A. 24,90-30,60 zł. W przypadku każdej z tych spółek wycena jest zdecydowanie wyższa, niż kurs giełdowy

Szacunkowe wyniki I półrocza Atrem S.A.

Atrem wypracował 48,4 mln zł przychodów w I połowie bieżącego roku, wobec 64,7 mln zł rok w analogicznym okresie minionego roku, podała spółka, powołując się na wstępne szacunkowe dane.

Wybór oferty Atremu przez PGE Dystrybucja

Atrem S.A. przekazał w raporcie bieżącym informację o wyborze oferty spółki przez PGE Dystrybucja S.A. na wykonanie zadania pn.: Wybudowanie stacji elektroenergetycznej 110kV RS Siedliska, umożliwiającej połączenie sieci instalacji Podstacji Trakcyjnej Siedliska PKP Energetyka S.A.

Atrem: Orlen, Enigma i nowy członek zarządu

Dariusz Jarek został nowym członkiem zarządu Atremu. Wraz z prezesem Andrzejem Goławskim opowiedzieli o planach spółki, w tym realizacji kontraktu dla Orlenu. Remigiusz Jaskot pytał także o modernizację sieci energetycznej oraz o nowy kontrakt na wykonanie części instalacji teletechnicznych przy rozbudowie terminalu skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

Inwestycja zrealizowana przez Atrem laureatem konkursu 'Lider Dostępności'

Trzy razy dywidenda w Grupie!

Potrójna dywidenda w spółkach Grupy! Nie tylko Grupa Kapitałowa podzieli się w tym roku zyskiem z akcjonariuszami. O wypłacie dywidendy zadecydowano także w Atremie oraz PJP Makrum. Co i kiedy należny zrobić aby otrzymać wypłatę?

62 miliardy na Polskie Sieci Energetyczne szansą dla spółek sektora?

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. planują zainwestować do 2036 roku prawie 62 miliardy złotych w rozwój krajowych sieci. Jak poinformowano w komunikacie omawiającym Plan Rozwoju Sieci Przesyłowej, zakłada on realizację 252 sieciowych zadań inwestycyjnych, budowę 5 225 km torów linii 400 kV oraz 775 km linii HVDC, a także powstanie 27 nowych i modernizację 110 stacji elektroenergetycznych.