Co na budowie Osiedla Uniwersyteckiego piszczy? - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Co na budowie Osiedla Uniwersyteckiego piszczy?
Data publikacji: 15.01.2019

Wracamy na budowę drugiej flagowej inwestycji mieszkaniowej Grupy Kapitałowej IMMOBILE - Osiedla Uniwersyteckiego, zlokalizowanego w bydgoskiej dzielnicy Fordon. Mury rosną w oczach - na terenie inwestycji trwa już szalowanie trzpieni żelbetowych w zewnętrznych ścianach piwnic we wszystkich trzech powstających budynkach.

Na 5-hektarowej działce w Bydgoskim Fordonie powstają trzy 4-kondygnacyjne budynki mieszkalne o łącznej liczbie 108 mieszkań i powierzchni PUM 4.431 m². W ramach tego etapu powstanie także 36 indywidualnych garaży wbudowanych w budynki oraz 72 zewnętrznych miejsc postojowych. Realizację inwestycji przewidziano w okresie od IV kwartału 2018 roku do IV kwartału 2019 roku.

Na całe Osiedle Uniwersyteckie złoży się 15 budynków mieszkalnych o łącznej liczbie ok. 600 mieszkań. W każdym z bloków zaplanowano przestronne klatki schodowe oraz indywidualne garaże zlokalizowane w bryle budynku. Wysokiej jakości materiały budowlane i wykończeniowe, infrastruktura teletechniczna, przestronne windy, najtrafniej charakteryzują nową inwestycję CDI Konsultanci Budowlani.

Chcąc zaspokoić potrzeby zarówno singli, młodych małżeństw, jak i większych rodzin, przygotowaliśmy zróżnicowane rozkłady mieszkań od 26,9m2 do 54,7m2. Te najpopularniejsze metraże mają możliwość łączenia i modyfikacji układu, pozwalając osiągnąć oczekiwaną funkcjonalność. W projekcie uwzględniliśmy także zagospodarowanie terenów zielonych, spełniających funkcje estetyczną i rekreacyjną.

Dla zobrazowania świetnego tempa budowy, któremu póki co nie straszne są niesprzyjające temperatury i warunku pogodowe, porównajmy stan bieżący ze zdjęciami z końca listopada, zrobionymi podczas wykonywania ław fundamentowych z izolacją pionową przeciwwilgociową jednego z budynków: