Finał budowy biurowca klasy A IMMOBILE K3 - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Finał budowy biurowca klasy A IMMOBILE K3
Data publikacji: 21.12.2018

Zakończono prace wykończeniowe w częściach wspólnych najbardziej oczekiwanej inwestycji w samym centrum Bydgoszczy – biurowca IMMOBILE K3. Z okazji finiszu budowy, budynek odwiedził autor bloga Bydgoszcz w Budowie. Wizyta ta tradycyjnie pozostawiła po sobie doskonałą relację zdjęciową inwestycji.

Prace budowlane i wykończeniowe w inwestycji IMMOBILE K3 zostały zakończone. Zadbano o estetyczne wykończenie części wspólnych, urządzając m.in. przytulne lobby oraz funkcjonalne windy z wizerunkami szkiców biurowca i Placu Kościeleckich wewnątrz. Obecnie ekipy przystosowują wnętrza pod konkretnych najemców - niektórzy z nich już wprowadzili się do swoich nowych siedzib, inni zrobią to już niebawem.

IMMOBILE K3 to jedyny biurowiec klasy A znajdujący się w ścisłym centrum Bydgoszczy. Niezaprzeczalnym atutem inwestycji jest jej reprezentatywna lokalizacja przy Placu Kościeleckich – jednym z ważniejszych punktów komunikacyjnych w mieście, położonym 2 minuty spaceru od Starego Rynku. W miejscu tym krzyżowały się ponad 200 lat temu fosa miejska i fosa zamkowa. Po ich zasypaniu, znajdował się tu między innymi dworzec autobusowy i parking. IMMOBILE K3 to pierwszy nowo wybudowany budynek biurowy w tak ścisłym centrum od ponad stu lat. Inwestycja ta ożywi tę część miasta i wprowadzi tu nowe funkcje.

‘Z dumą przekażemy bydgoszczanom i przestrzeni miejskiej ten wyjątkowy budynek. Jego beneficjentami nie będą jednak wyłącznie mieszkańcy tego miasta – ta wyjątkowa inwestycja to również część majątku naszych akcjonariuszy’ – mówi Prezes Grupy Kapitałowej IMMOBILE, Rafał Jerzy.


Inwestycja została już sygnaturowym dziełem sektora deweloperskiego Grupy Kapitałowej IMMOBILE. Należąca do Grupy spółka CDI Konsultanci Budowlani pełniła rolę inwestora, a prace budowlane koordynowane były przez inną spółkę zależną - Projprzem Budownictwo. Immobile K3 to połączenie nazwy grupy kapitałowej oraz adresu Plac Kościeleckich 3. Projekt architektoniczny przygotowała uznana poznańska pracownia CDF Architekci.Prezentujemy obszerną relację fotograficzną, autorstwa Krystiana Dobosza, któremu bardzo dziękujemy za udostępnienie zdjęć. Po więcej, zapraszamy na bloga Bydgoszcz w Budowie.